На Львівщині м'ясокомбінат забруднює місцеві поля. Фермери стверджують, що відходи з підприємства зливають на земельні угіддя. Жителі ж нарікають на жахливий сморід. Тим часом керівництво підприємства свою причетність заперечує. Про це повідомляє кореспондентка "5 каналу" Марта Шикула.
Нині поле з пшеницею скидається на болото.
"Вони нам затопили мало того, що десь півтора гектара, що ми взагалі, що пропало це все. Але ми не маєм змоги забрати решту, бо ми не маємо заїзду, бо струмок та вода тече аж туди до низу до ровів і ми відрізані фактично", – розповів представник агрофірми Павло Удут.
Павло Удут зазначив: нечистоти зливає місцева фірма, яка забиває худобу. Чоловік каже: підприємці врізалися в колишню меліоративну систему, яка зрошує навколишні поля.
"Воно так натягнуло, що то стало свого роду така як болотиста місцевість. І там техніка, тут техніка потопиться. От бачте то позаростало – то ми навіть оприскувачем не могли зайти, бо все грузнуло", – сказав Павло Удут.
Місцеві мешканці розповідають: підприємство нещодавно збільшило свої потужності та почало забивати більше худоби, тому кількість нечистот зросла, а довкола – жахливий сморід.
"Навіть нема коли і вікон відкрити, тому що сморід йде. Забій тварин, все витікає і все гниє: там по полях, по всьому, а ми тут живемо всього метрів 300 від м'ясокомбінату. І як би так сказати, то ні дітям, нікому не можна вийти на вулицю", – розповів місцевий мешканець Валерій Ващук.
Жителі, фермери та навіть чиновники зверталися до власників м'ясопереробного заводу та до екоінспекції – все марно.
"Зверталися в Держпродспоживслужбу, зверталися в Держекоінспекцію. Ми робимо, приїжджають інстанції проводять перевірку і все. Воно затоплює пшеницю, воно затоплює меліоративні рови, і в майбутньому воно потрапляє в річки", – наголосив голова Підберезівської територіальної громади Василь Коваль.
Представників ЗМІ на територію м'ясокомбінату не пустили. Телефоном юрист підприємства розповів: нечистоти, які затоплюють поля, – не їхні. Вони ж вивозять відходи на очисні споруди області.
"Натепер протягом останнього року підприємство скидань жодних не здійснює. Це вже не вперше ми зустрічаємося з такими речами, раніше підкидали мішки з рештками тварин тощо. Є зацікавленість третіх сторін у тому, щоби погасити бізнес у цьому мікрорайоні, оскільки є зацікавленість у земельних ділянках", – сказав юрист підприємства Остап Лесюк.
У Держекоінспекції про проблему знають. Нещодавно екологи брали проби ґрунту поблизу підприємства, там зафіксували перевищення нітратів та фосфатів.
"Нами були обраховані збитки, тому що підтоплення було і перед дорогою цього напрямку і після дороги, про це були повідомлені органи поліції, прокуратури. Тобто на цьому наші функції закінчуються, ми не можемо ставити грошові чи будь-які інші претензії незрозуміло до кого безпідставно", – зазначив заступник керівника відділу Державної екологічної інспекції у Львівській області Ігор Вірт.
Тож хто зливає нечистоти у поля, в екоінспекції не знають. Кажуть, порушників мають шукати правоохоронці. Тим часом фермери вже звернулися до поліції, там розпочали слідство.
Читайте також: нечистоти отруюють найбільшу в Сумах річку Псел.
Марта Шикула, Євген Радіон, Львівська область, "5 канал"