Забруднений ліс на Черкащині
Забруднений ліс на Черкащині 5 канал

На Черкащині ліс перетворився на зону екологічного лиха: що відомо

Читайте по-русски
Нечистоти вже потрапили і до колодязів місцевих жителів

Ліс біля села Коробівка на Черкащині перетворився на суцільну вигрібну яму. Місцеві звинувачують у цьому птахофабрику: мовляв, підприємство регулярно зливає туди стічні води та скидає відходи. Селяни втомилися від постійного смороду, а скарги до місцевої влади жодних результатів не дають. У ситуації розбиралася журналістка "5 каналу".

Раніше в лісі Лариса Строкань збирала гриби та дихала свіжим повітрям. Тепер, розповідає, вже 2 роки місцева птахофабрика перестала фільтрувати стічні води, перетворивши ліс на зону екологічного лиха.

"Там повинні бути якісь бактерії, якісь процеси йти і вода повинна сюди виходити чиста, ну там не роблять нічого, там вона стоїть смердмть, це мухи, це грязь", – розповідає помічниця старости села Лариса Строкань.

Через переповнені вигрібні ями, стоки, які зливає підприємство, вже потрапляють у ліс. Звідси до найближчого села менш як два кілометри. Утім через ґрунтові води нечистоти вже почали просочуватися до колодязів місцевих мешканців. Селяни обурені.

"Та боїмось, сморід же, та і вода не пригодна в колодязях, не пригодна від їхніх отих кишок, здохляки, вони ж відходи усі виливають", – каже мешканка села Коробівка Марія.

Ще одним лихом для місцевих став дим. За день на птахобійню потрапляє більш як 5 тисяч качок. А їхні залишки спалюють у печах, хоча мали б утилізувати на спецзаводі.

"Вони ще палять пір’я, лапи, все вони спалюють, в селі стоїть страшний смог, що не можна, літом відчиняєш вікно, і ти вночі просинаєшся од того, що страшенно смердить", – наголошує мешканка села Коробівка Людмила.

Люди вже два роки постійно скаржаться та пишуть заяви до керівництва ОТГ. Там щоразу фіксують забруднення і звертаються до екологів, бо власники заводу спілкуватися із владою не хочуть.

"Виявили 5 земельних ділянок, на яких відбувалось захоронення, а також вилив нечистот", – акцентує увагу інспектор відділу муніципального інспектування Золотоніської міської ради Олександр Городинець.

Просто на полях купи решток птахів, а у місцевих водоймах брудна вода, яка ллється з очисних споруд підприємства. Відео зняли представники екоінспекції місяць тому. Тоді і зробили аналізи води та ґрунту – кількість знайдених шкідливих сполук тоді перевищила норму в кілька разів. Всі порушення зафіксували, а от перевірити роботу підприємства та його очисних споруд фахівцям не вдалося.

"Факти їхньої ефективності не встановлені, бо посадовими особами на саму позапланову перевірку інспекторів не допущено, про що складено позовну заяву про вчинення злочину", – зазчає начальниця відділу державного екологічного контролю Державної екологічної інспекції центрального округу Лесечко Наталія.

Керівництво підприємства коментувати забруднення лісу відмовляється. Поза камерою запевнили, що нічого не порушують, а очисні споруди в них працюють як слід. Екологи нарахували підприємству штраф 340 тисяч гривень. За фактом забруднення території поліція Золотоноші відкрила кримінальне провадження. Місцеві радіють, що вперше за два роки справа зрушила з місця, але не вірять, що порушника вдасться змусити більше не шкодити лісу та мешканцям сусідніх сіл.

Яна Лимаренко, В'ячеслав Ромодан, Черкаська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Україна має бути готова до будь-яких сценаріїв – Кравчук про агресію з боку Росії
Наступний матеріал
Байден уперше поговорив із Зеленським – що обговорювали
Loading...
Через погану погоду у столиці зріс рівень забрудненості повітря

Через погану погоду у столиці зріс рівень забрудненості повітря

В Україні починають моніторинг за викидами парникових газів – що має змінитися

В Україні починають моніторинг за викидами парникових газів – що має змінитися

Уночі в Києві зафіксували забруднення повітря на 40% вище норми

Уночі в Києві зафіксували забруднення повітря на 40% вище норми

Київ потрапив у двадцятку міст із найзабрудненішим у світі повітрям

Київ потрапив у двадцятку міст із найзабрудненішим у світі повітрям

Київ має передати регіонам екологічний контроль та інші повноваження для поліпшення якості життя – Філатов

Київ має передати регіонам екологічний контроль та інші повноваження для поліпшення якості життя – Філатов

Столицю Індії накрив густий смог – причини

Столицю Індії накрив густий смог – причини