Брудне повітря
Брудне повітря Shutterstock

За забрудненням повітря Київ обійшов промислові райони Китаю: що радять жителям столиці

Читайте по-русски
Останніми днями у місті фіксують перевищення шкідливих речовин у понад 7 разів

Дихати стало важче, але не через коронавірус. У Києві останніми днями системи моніторингу якості атмосферного повітря фіксують перевищення шкідливих речовин, подекуди у сім разів. Столиця увійшла до рейтингу найбрудніших міст світу та кілька разів навіть обігнала найбільші промислові центри Китаю. Чим дихають кияни та в чому причина таких аномалій дізнавався журналіст "5 каналу".

Київ у рейтингу найбрудніших міст світу.

"Важко дихати через те, що забруднене повітря", – розповідає киянин Володимир.

За словами киянки Ірини відчувається забрудненість повітря.

"Відчувається, завжди говорять, що Бессарабка найзабрудненіша, я тут працюю, живу, відчувається", – додає вона.

Киянин Микола стверджує: "повітря в Києві дуже погане, дуже".

Під час пандемії дихати важко не тільки хворим на коронавірус, а й здоровим. На посту спостереження за станом забруднення повітря у столиці зафіксували високі показники шкідливих речовин.

Чим дихаємо, нам розповіли у геофізичній обсерваторії імені Бориса Срезневського. Щодня по чотири рази дослідники вимірюють якість повітря в усіх районах столиці.

"Атмосферне повітря у столиці забруднюється такими речовинами як діоксид сірки, діоксид азоту, специфічними речовинами фармальдегідом, фінолом. Перевищення за цими речовинами, наприклад, по діоксиду сірки спостерігається у 2-3 рази, по діоксиду азоту у 4-5, по фармальдегіду у 2-3 рази", – зазначає начальниця відділу інформації центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського Ірина Колесник.

Такі показники в обсерваторії фіксують щозими. Аномальне забруднення зафіксував й екологічний чат-бот.

"Це дрібнодисперсний пил фракцій ОПН 2 і 5. Це означає, що у атмосферному повітрі у приземному шарі дуже велика кількість брудних часток, які є дуже маленькими частинками продуктами горіння. Були показники середні по місту Києву майже 150, тобто це майже в три рази більше ніж добрий рівень", – зауважує розробник екологічного чет-боту Save-Eco-Bot Павло Ткаченко.

З такими темпами забруднення українська столиця опинилася серед міст із найбруднішим повітрям. Такі зміни в атмосферному повітрі екологи пов'язують із різким зниженням температури, опалювальним сезоном та автомобілями, заправленими неякісним пальним.

"Викиди теплових станцій, викиди місцевих і локальних труб, і цих котелень. В приватних помешканнях міста Києва люди мають паралельно опалення дровами і вугіллям. І в такий період, як останній тиждень, знову ж таки це великі морози, це достатня була хмарність, особливо коли падав сніг, це все притискається до землі і ми знаходимося в тому шарі, де і відбувається та велика концентрація", – коментує екологиня Тетяна Тимочко.

Перевищення шкідливих речовин негативно впливає на тих, хто має захворювання дихальних шляхів, та хворих на коронавірус.

"Звичайно це в першу чергу вплив на дихальні шляхи та стан шкіри, це подразнення слизових оболонок носа, горла, це покашлювання, це обстроенного перебіг хронічних захворювань бронхів, легенів", – акцентує увагу лікарка Марина Кравивнер.

Зазначається, що на сайті КМДА з'явилися рекомендації – якщо вміст шкідливих речовин у повітрі збільшується, не варто відкривати вікна, а за можливості – не виходити надвір.

Олександр Таран, Валентин Стрельцов та Олександр Химич "5 канал"

Попередній матеріал
У центрі Києві водій на Infiniti протаранив одразу 6 автівок
Наступний матеріал
Ілон Маск у Житомирі, кінець епохи Трампа та ціна на газ – "Підсумки тижня з Анною Мірошниченко"
Loading...

Київ знову в рейтингу міст із небезпечним рівнем забруднення повітря

Столицю Індії накрив густий смог – причини

У Києві зафіксували підвищений рівень забрудненості повітря

Столиця побила черговий температурний рекорд

Від забруднення повітря у світі щороку помирає 7 мільйонів людей – ООН

На МКС зафіксували витік повітря, астронавти ізольовані в російському модулі