Володимир Зеленський та Джо Байден
Володимир Зеленський та Джо Байден censor.net

Байден уперше поговорив із Зеленським – що обговорювали

Читайте по-русски
Розмова відбулася на тлі нарощування військової присутності Росії

Президент СЩА Джозеф Байден провів першу розмову із президентом України Володимиром Зеленським. Про це повідомляє прес-служба Білого дому.

"Президент Джозеф Р. Байден-молодший сьогодні поспілкувався з президентом України Володимиром Зеленським. Президент Байден підтвердив непохитну підтримку США суверенітету та територіальної цілісності України в умовах триваючої агресії Росії на Донбасі та в Криму", – мовиться у повідомленні.

У Вашингтоні підкреслили прагнення США активізувати стратегічне партнерство з Україною та підтримувати плани щодо боротьби з корупцією та реалізації реформ,що базуються на спільних демократичних цінностях, які б забезпечили справедливість, безпеку та процвітання для народу України.

"Лідери погодились, що ці реформи є центральними для євроатлантичних прагнень України. Вони також обговорили важливість тісного співробітництва США та України для стримування пандемії COVID-19 та зміцнення демократії в регіоні", – додали у Білому домі.

Раніше про розмову президентів повідомило видання Politico. Там уточнили, що розмова відбулася на тлі нарощування військової присутності Росії біля кордонів України. Тривала – приблизно 30-40 хвилин.

Це перша розмова глави Білого дому із Володимиром Зеленським після інавгурації Байдена 20 січня 2021 року.

Передували переговорам Байдена і Зеленського – три інші розмови на високому рівні між американськими і українськими високопосадовцями. А саме – керівниками зовнішньополітичних відомств, генеральних штабів і міністрами оборони. Всі вони стосувалися загострення на сході України.

Попередній матеріал
На Черкащині ліс перетворився на зону екологічного лиха: що відомо
Наступний матеріал
Мирослав Гай розповів, коли загроза наступу Росії буде найбільшою
Loading...