Мирослав Гай
Мирослав Гай 5 канал

Мирослав Гай розповів, коли загроза наступу Росії буде найбільшою

Читайте по-русски
Резерв треба скликати, якщо Росія почне розгортати підрозділи на кордонах, впевнений заступник голови ради резервістів

Загроза повномасштабного наступу Росії буде найбільшою влітку – під час російських навчань "Запад 2021", а поки що РФ лише накопичує техніку та людей. Про це в ефірі програми "Час Ч" на "5 каналі" сказав заступник голови ради резервістів Мирослав Гай.

"Щодо можливого наступу Росії – так, загроза є, про це звітують і розвідка, і Генеральний штаб, і американці, хто вже тільки не говорив про це. Але ми з фахівцями думаємо, що найбільший пік цієї загрози буде саме на літо під час навчань "Запад 2021". Це буде максимальне накопичення РФ особового складу під виглядом навчань без порушення конвенцій. Вони зараз стягують техніку, людей, і ці навчання якраз є найбільш загрозливим періодом", – зазначив він.

"Сподіваюся, що українська влада якось допетрає, що треба і нам у пику супротивнику під виглядом навчань збільшити кількість, резервістів позбирати, проводити навчання. Я особисто збираюся до своєї бригади, якщо будуть оголошені військові збори. Кидаю всі справи, вдягаю форму і вирушаю – щоб бути боєготовим", – додав Гай.

"Резерв потрібно буде скликати, якщо з'являться індикатори загрози повномасштабного наступу з боку РФ. Зараз індикатори є певні, але всі говорять, що основні загрози припадають на літо. Якщо влітку ми побачимо, що Росія розгортає свої підрозділи – не просто накопичує, а проводить розгортання підрозділів у нас на кордонах і це дійсно може становити загрозу, я певен, що командування Збройних сил це передбачає і будуть проведені збори, закличуть таких, як я", – сказав заступник голови ради резервістів.

"Зараз, слава Богу, у другому читанні пройшов непопулярний, але потрібний закон про військовий резерв, який дозволяє призвати резервістів без оголошення мобілізації, не просто на збори. Що це означає – ми бачили, що деякі депутати вже перелякалися після звіту Хомчака щодо дій противника і почали писати смс-ки про "пора валіть із етой страни", і не всі впевнені, що в разі повномасштабного наступу Росії вдасться зібрати Ради у повному складі, щоб вони ухвалили мобілізацію. Ми розуміємо, що проросійські партії можуть почати блокувати трибуну, блокувати комітет – все це згаяний час. Зараз ухвалений цей закон, хоч він ще не підписаний президентом, який дасть можливість хоча б зібрати резервістів для того, щоб Україна мала певний час хоча б для підготовки оборони", – зауважив Гай.

Він також прокоментував ситуацію зі снайперськими обстрілами з боку російських сил на Донбасі.

"Не знаю, як пояснює командування політично це все. У нас справді була заборонена розвідка, офіційно. Деякі снайперські підрозділи попросили не працювати, а вести розвідку методом спостереження, таке було. Але я знаю, що за останні місяці противник зазнав велику кількість втрат, зокрема від якихось незрозумілих, невідомих снайперів, які просто повідстрілювали противника", – розповів Гай.

"Зрозуміло, що ніхто не буде мовчки спостерігати, що Росія позаганяла сюди на тренування свої снайперські пари, і вони думали, що вони тут потренуються під виглядом мирних домовленостей без жодного ризику для себе. Трошки люди не всі повернулися до Росії, але сказати, що це були снайпери Збройних сил України, я не маю можливості, бо не володію такою інформацією", – додав він.

Дивіться повний запис програми "Час Ч":

Нагадаємо, через стягування сил РФ до кордону з Україною США підвищили рівень боєготовності своєї армії в Європі до максимального.

Попередній матеріал
Байден уперше поговорив із Зеленським – що обговорювали
Наступний матеріал
Як журналістку "5 каналу" госпіталізували із COVID-19 під час відрядження до Азербайджану – сюжет
Loading...