Журналістка "5 каналу" з лікарями
Журналістка "5 каналу" з лікарями 5.UA / Євгенія Китаїва

Як журналістку "5 каналу" госпіталізували із COVID-19 під час відрядження до Азербайджану – сюжет

Читайте по-русски
Репортерка розповіла, чим лікування в Азербайджані відрізняється від лікування в Україні

Пережити коронавірус у чужій країні. Таке трапилося з нашою колегою Євгенією Китаївою. Вона була у відрядженні в Азербайджані. Журналістку з легкими симптомами одразу госпіталізували і майже два тижні лікували в новій лікарні Баку. Женя розповіла, що вразило її в підході тамтешніх медиків до лікування коронавірусу. Її розповідь ми порівняли з історіями українців, які зараз хворіють на коронавірус удома й у шпиталі. Чому не шпиталізують із легкими симптомами в нас? І як дбають про COVID-хворих лікарі в Азербайджані? Історії слухала і порівнювала журналістка "5 каналу".

У лікарні – не в Києві, а в Баку. До столиці Азербайджану журналістка "5 каналу" Євгенія Китаїва їздила із групою українських колег. 5 днів знімали на територіях, які повернула країна під час війни восени 2020 року. За два дні до вильоту додому вся група медійників здала ПЛР-тести. У Жені він був позитивним.

"Під'їхала швидка, із швидкої вийшли оці два янголи-космонавти і кажуть: "Євгенія Китаїва, ми вас просимо". Це було страшне, я була просто в шоці", – згадує журналістка Євгенія Китаїва.

За годину вони були в Баку. Женю поклали в нову інфекційну лікарню. Її урочисто відкривали 4 місяці тому.

"Я з тими клунками, я ж зі зйомки їду, заходжу в реєстратуру. Мене питають: "У вас гроші є?" Я підраховую собі в голові. Кажу: "А скільки потрібно?" Вони кажуть: "Ні, гроші не потрібні, якщо до нас надходить пацієнт з кишеньковими грошима, то ми їх забираємо на зберігання, тому що так у нас борються з корупцією. А золото у вас є? Забираємо також", – додає журналістка.

Жені виділили окрему палату і спершу давали противірусні ліки в таблетках. Але вони не подіяли – температура підскочила до 38. Відтоді ставили дві крапельниці – з ліками і фізрозчином. Температура трималася 5 днів.

"Що мене вразило, що кожні 1,5-2 години, максимум 2 години, до мене заходила окрема медсестра, яка не колола, не крапала. Заходила зі спеціальним апаратом і вимірювала тиск, температуру, сатурацію і пульс. У медперсоналу обов'язки розділені. Хто за що відповідає, можна розрізнити. Вони марковані кольором форми", – відмічає Євгенія Китаїва.

На шостий день пневмонії не було, але лікар почув у легенях хрипи. Тоді взялися їх розробляти спеціальним пристроєм. На 12-й день її виписали. Женя повернулася до Києва 11 березня. Тут у неї вже занедужали родичі.

"В Україні в перші дні ліків нема, ми чогось чекаємо. І ми не розуміємо, чого ми чекаємо", – цікавиться вона.

Чекають, бо ліжка заповнені критично. Населення України майже у 5 разів більше за Азербайджан. Там уже закінчують кампанію з вакцинації, у нас – лише починають. Тому українцям із легким перебігом прописують лікування вдома. Серед таких пацієнтів і Олег Саакян. Симптоми в нього легкі.

"Першим симптомом стало підняття температури до 38 майже, слабкість. А тут таке враження, як у Гаррі Поттера, ніби дементор поцілував", – каже Олег Саакян.

Олега та його дівчину веде терапевт із приватної клініки. Діють за українським протоколом. Усе стандартно – ліжковий режим, багато води, вітаміни і побільше сну. Противірусні не прописують. Із лікаркою контактують раз на три дні.

"Вона продіагностувала по тих симптомах, які є, вона скоригувала, які вітаміни треба приймати, вітамін D, вітамін С", – додає він.

Бо пацієнтів із легким перебігом просто нема куди класти. Як, приміром, у лікарні на Львівщині. Одна з пацієнток – Стефанія. Спершу відлежувалася вдома, але стрімко гіршало. Тому її ушпиталили.

"Я перед тим вдома трохи лікувалася, температура не падала, вже не вдавалося збити уколами", – акцентує увагу пацієнтка Новояворівської лікарні Стефанія Дацко.

Медики кажуть, останнім часом привозять пацієнтів з уже тяжкими симптомами.

"Необхідно сидіти вдома, більше лежати, більше пити, менше навантаження, менше психоемоційного навантаження. А вже на 5-7 добу надходять до нас із низькою сатурацією і дихальною недостатністю", – акцентує увагу завідувачка відділення інтенсивної терапії лікарні швидкої медичної допомоги Львова Наталія Матолінець.

За рік люди звикли до пандемії і вже нехтують легкими симптомами недуги. Медики наполягають, захворіли – сидіть удома. Бо вільних ліжок і рук лікарів на всіх може не вистачити.

Марія Писаренко, Марта Шикула, Микола Довгий, Ольга Сошенко, "5 канал"

Попередній матеріал
Мирослав Гай розповів, коли загроза наступу Росії буде найбільшою
Наступний матеріал
Масова вакцинація у США: як індустрія розваг відновлює роботу в Каліфорнії
Loading...

Перевізники повідомили, що в Києві з наступного тижня на маршрути вийде не весь транспорт

Щонайменше 20 тисяч за пів року: вчені спрогнозували, скільки українців може померти від COVID-19 у 2021 році

У лікарні на Дніпропетровщині вже не вистачає лікарів та ліжок для лікування хворих на COVID-19

Українці зможуть вільно подорожувати світом після завершення вакцинації від COVID-19 – Кулеба

Локдаун: кияни отримають майже 400 тисяч перепусток для громадського транспорту

Вінниччина теж посилює карантин – список нових заборон