Харків коксохім
Харків коксохім Allkharkov

"Білі тумани із запахом каналізації": харків'яни вимагають припинити роботу коксохімічного заводу

Читайте по-русски
Активісти зареєстрували петицію до президенту щодо закриття підприємства

Не можуть нормально дихати у власних оселях – так описують своє життя поблизу коксохімічного заводу харків'яни. Із вимогою припинити роботу шкідливого підприємства мешканці прилеглих районів вийшли на акцію. Водночас кількістю викидів із Коксохіму вже почали займатися у державній екологічній інспекції та поліції. Розслідують забруднення довкілля. Детальніше про проблему у сюжеті "5 каналу".

Мешканці прилеглих до Харківського коксового заводу районів скаржаться на те, що не можуть відкрити вікна. Кажуть, сморід від виробництва заважає їм уже не один рік, але тепер це стало нестерпним. У помешканнях харків'яни встановлюють прилади для очищення повітря, але ті не допомагають.

"Дужи сильний запах у дворі. Окна не можна відчинити. І білі тумани з запахом каналізації. Але ми розуміємо, що це не каналізація. Має бути змінено виробництво, має бути безпечно людям тут знаходитися. Ви же відчуваєте запах. Шкода, що камера цього не передає", – каже мешканка Харкова Ольга.

Харків'яни зареєстрували петицію, в якій вимагають від Президента України припинити діяльність підприємства. Ініціатива набрала вже понад 13 тисяч підписів. Її автор, Олександр Константинов, стверджує, що виробництво має припинити роботу, бо люди хворіють через шкідливі викиди.

"Діти хворіють, у дітей течуть соплі, зараз починаються ще сезонні загострювання. Зараз ми маємо найбільший в Україні рівень захворюваності на COVID-19. Ми розуміємо, що пригнічення імунної системи призведе саме до того, що тут буде найбільший рівень смертності", – каже Олександр Константинов.

Голова обласної адміністрації Олексій Кучер повідомив: найближчим часом планує зустрітися з власником підприємства, аби обговорити роботу заводу.

"Ми запросимо пресу, будемо обговорювати питання, щодо вирішення цієї проблеми. Перше питання, яке я підняв перед власником, що негайно повинен бути звільнений директор", – заявив Кучер.

Обласна екоінспекція подала позов до суду на коксовий завод з вимогою відшкодувати збитки від діяльності підприємства. Їх фахівці оцінили в понад 3 мільйони гривень. Крім того, екологи наголошують: із такою кількістю викидів завод працювати не може.

"На сьогоднішній день ми завершуємо перевірку і заміри в рамках кримінальної справи, яка є порушена при забрудненні атмосферного повітря. Відібрали проби, встановили, що підприємство на сьогоднішній день згідно законодавства не може діяти", – заявив голова Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований.

Поліція відкрила кримінальне провадження за статтею "Забруднення атмосферного повітря". На заводі слідчі провели обшуки, тривають експертизи. А представники місцевого осередку "Європейської Солідарності" підготували заяву про вчинення злочину до СБУ.

"Я живу тут на відстані два-два з половиною кілометри, і останні два місяці на ніч ми закриваємо вікна, і вранці все одно просинаєшся з таким відчуттям, ніби ти простуджений. Тому приїхав підтримати ініціативну групу, хочу стати частиною цієї ініціативної групи", – каже волонтер та  представник партії "Європейська солідарність" Олег Абрамічев.

У керівництві Харківського коксохіму свою позицію не коментують, і на дзвінки журналістів за офіційними номерами – не відповідають. Подальша робота підприємства залежатиме від рішення суду у справі про забруднення повітря. 

В'ячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал"

Попередній матеріал
Україна готова до опалювального сезону майже на 100% – Шмигаль
Наступний матеріал
Приватні лабораторії не робитимуть безкоштовне тестування для людей з вулиці – Степанов пояснив постанову уряду
Loading...