рибалки
рибалки 5 канал

Заборона рибалити та штучні нерестовища: як рибалки допомагають відновленню рибної популяції

Читайте по-русски
Від кінця березня діє заборона на виловлювання риби

Микола Шинкаренко показує, як правильно причепити соснові гілки до натягнутої через металевий обруч сітки. Кілька нехитрих маніпуляцій – і чергове штучне нерестовище готове. В умовах південної частини Київського водосховища, з його бетонними берегами - ці пристрої є можливістю для риби відкласти ікру, каже рибалка.

"Вони продуктивні та ефективні. Коли ми через 5 днів поїдемо, піднімемо ці нерестовища і промиємо, то вам фотографії перешлемо, де буде вже ікра. От на цих гілочках буде ікра", – каже рибалка Микола.

Уже більше місяця рибалки, які працюють на Київському водосховищі, не виходять на роботу. Від кінця березня діє заборона на виловлювання риби.

Тому паузу в роботі рибалки використовують для того, щоб допомогти відновити рибну популяцію. Щоб було що ловити в майбутньому.

Штучні нерестовища викидають у воду за кількадесят метрів від берега. Поплавці з порожніх пляшок показують, де саме встановили пристрої, а причеплені тягарці не дають хвилям віднести їх деінде.

Глибина під нами – близько 2,5 чи 3 метрів. Саме на такій глибині перебуватимуть ці нерестовища, які сьогодні встановлюють рибалки. Загалом їх близько трьох сотень, які сьогодні буде встановлено. А до кінця місяця – майже тисяча.

Володимир Буяло виловлює рибу на Київському водосховищі вже 50 років. Каже, уже й не згадає, скільки сам зробив таких конструкцій за своє життя. Згадує – в найкращі часи їх розміщували близько десяти тисяч обабіч водосховища.

Встановлені нерестовища рибалки, разом із фахівцями з інституту рибного господарства, за кілька днів перевірять, щоб побачити, чи є результат їхньої роботи. А до звичного – виловлювання риби – повернуться з першим днем літа.

Петро Троць, Микола Довгий, "5 канал"

Попередній матеріал
Про втрачений голос Вакарчука і скандал довкола Хржановського – Іван Козленко у програмі "Є СЕНС"
Наступний матеріал
ООН закликає притягнути до відповідальності винних у масових заворушеннях 2 травня в Одесі
Loading...

Вирощена на Херсонщині, випущена у Києві: як зариблюють Дніпро – включення

Тарань, молодий судак і короп: на Херсонщині зафіксували масовий мор риби

На 90 мільйонів: херсонські браконьєри виловили 1600 червонокнижних крабів

За день – 200 кг врятованої риби: як у Черкасах з допомогою флешмобу боряться з браконьєрами

Тисячі мертвих тушок: у ставку села на Волині стався масовий мор риби

Вчені виявили у Гренландії 500-річну акулу – фото