Зарибнення Дніпра
Зарибнення Дніпра 5 канал

У Дніпро випустили 200 тис. товстолобів і білого амура: яка "місія" у мальків – сюжет

Читайте по-русски
На мальків витратили близько 20 тисяч гривень

200 тисяч мальків рослиноїдних та аборигенних риб – коропа, білого амура і білого товстолоба – випустили у Дніпро в Запоріжжі. Відновлення рибних запасів ріки здійснюють як коштом держави, так і з допомогою небайдужих. Місцеві кажуть: результат уже помітний.

"Ці види риб випускаються традиційно, тут ви бачите білого товстолобика та білого амура. Білий товстолобик харчується мікроводоростями. Білий амур харчується жорсткою поживною рослинністю", – показує на риб Максим Бронзюк, головний спеціаліст запорізького рибоохоронного патруля.

Нині ця жорстка рослинність заполонила водосховище в Запоріжжі. Усе через греблі, які сповільнили течію Дніпра. Очищає ріку риба-меліоратор. Утім через браконьєрів її кількість скоротилася в рази. Відновлюють фауну Дніпра штучно – зариблюють мальками, вирощеними на херсонському рибопідприємстві.

Максим Бронзюк каже: "Розроблена програма для боротьби саме із заростанням. Це і є програма з біологічної меліорації водосховищ. Тобто, випускаючи ці види риб, наприклад, білий товстолобик на один кілограм своєї маси поглинає 30 кілограмів синьо-зелених або бурих водоростей".

Зариблення Дніпра частково фінансує держава. Решту збирають небайдужі. Мальків привезли до Запоріжжя дайвери обласної федерації підводного полювання, на це зібрали близько 20 тисяч гривень. Ці чоловіки за останні роки випустили в річку понад мільйон мальків. Під водою вони бачать, як збіднів Дніпро на рибу.

Геннадій Ушаков, віце-президент обласної Федерації підводного полювання, розповідає: "Коли був чистий Дніпро і була проточна вода, до нас і осетер заходив. Адже назва селища Осетровка, – воно не просто так придумано. А тепер, коли став каскад водосховищ, вони заростають травою, рибі дихати нічим, це гниє".

Зарибнення Дніпра
Зарибнення Дніпра5 канал

Активно відновлювати популяцію риби у Дніпрі почали 10 років тому. Фахівці стверджують: результат уже є.

"Останніми роками стали потрапляти до аматорських знарядь лову хижі риби. А це ознака, що стан водойми покращується. Тобто, хижа риба – вона дуже чутлива", – каже іхтіолог Олег Візнюк.

Лише на Запоріжжі щороку випускають у Дніпро мільйон мальків. Утім, за розрахунками іхтіологів, це лише чверть від необхідного.

Михайло Воронов, Юрій Петришин, "5 канал"

Попередній матеріал
"Гарні та сексуальні": в Запоріжжі стартувала унікальна фотовиставка "Сильні духом" – сюжет
Наступний матеріал
Викрадену дитину знайшли за адресою, вказаною затриманим водієм авто – поліція
Loading...