5 канал

За стандартами НАТО: найкращий танковий підрозділ ЗСУ ділиться досвідом з побратимами

Від звичної розвідки під час навчань відмовились – цілі вони не лише виявляють, а й ідентифікують. До цього танкісти прийшли власним досвідом, коли у 2014 запобігли прориву російської техніки

Як досягти досконалості, навчають танкісти 14-ї механізованої бригади. Місяць тому вони отримали звання найкращого танкового підрозділу України. Нині діляться досвідом із побратимами. Кореспондент "5 каналу" спостерігала за вишколом.

Танковий взвод вирушає на марш. Замість звичних трьох, у взводі тепер чотири танки. 14-та механізована бригада перша в Україні, танкісти якої впроваджують у підрозділи натовські стандарти. Працюють у парах. Кажуть, так – безпечніше. "На підриві на міні, чи виході з ладу, за технічної несправності машини – інша машина може її евакуювати з поля бою, а пара машин, яка лишається боєздатною, може в повному обсязі виконувати поставлені завдання", – пояснює військовослужбовець Сергій.

Цю вправу армійці називають сліпою стіною. На перший погляд – звичайна смуга перешкод, однак водій-механік долає її наосліп, лише за вказівками командира. Далі, за легендою, один із танків, просто під час маршу, раптово виходить із ладу. "Підірвалися, і розірвало трак. Тепер робимо заміну гусениці. При заміні доповідь – і дальше продовжуємо", – звітує танкіст В'ячеслав.

Далі відпрацьовують евакуацію поранених. До прибуття медиків першу допомогу танкісти надають самостійно. Намагаються швидко зупинити кровотечу. Від звичної розвідки під час навчань 14-та бригада теж відмовилася. Цілі вони не лише виявляють, а й ідентифікують. Тобто визначають, на якій машині рухається противник. До цього танкісти прийшли завдяки власному досвіду, коли три роки тому запобігли прориву російської техніки.

"Чотири машини це було. Т-72-Б3 з українськими прапорами. Це було у 2014 році… Заступник командира танкової роти з озброєння у приціл виявив ці машини, ідентифікував, і не дивлячись на жовто-сині прапори, ми змогли дати їм адекватну відповідь", – згадує вояка Сергій.

З маневрами, які виконували армійці під час навчань, танкісти 14-ї ознайомилися під час змагань на кращий танковий взвод України. Тоді виграли, попри те, що вправи виконували вперше. Тепер діляться досвідом із побратимами. У планах провести навчання за натовськими стандартами в усіх танкових взводах бригади.

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

Визначився кращий танковий екіпаж ОТУ "Донецьк" – фото

Кращі танкісти ОТУ "Донецьк"
/
Кращі танкісти ОТУ "Донецьк"
Кращі танкісти ОТУ "Донецьк"
/
Кращі танкісти ОТУ "Донецьк"
Кращі танкісти ОТУ "Донецьк"
/
Кращі танкісти ОТУ "Донецьк"
Кращі танкісти ОТУ "Донецьк"
/
Кращі танкісти ОТУ "Донецьк"
Кращі танкісти ОТУ "Донецьк"
/
Кращі танкісти ОТУ "Донецьк"
Кращі танкісти ОТУ "Донецьк"
/
Кращі танкісти ОТУ "Донецьк"

Попередній матеріал
"За 87 років такого не було": на Житомирщині велетенський град наробив масового лиха
Наступний матеріал
Доля суддів, які намагалися підкупити Холодницького: що вирішила Вища рада правосуддя
Loading...

"Захід-2017": РФ почала виведення військ з Білорусі – фото

Гул моторів і звук лопатей гелікоптера: Навчання Rapid Trident–2017 на Львівщині набирає обертів – фоторепортаж

"Схожі на підготовку до великої війни": у НАТО прокоментували навчання "Захід-2017"

"Захід-2017": чого найбільше побоюється Захід під час навчань

Непохитна стійкість-2017: як на одній переправі взаємодіяли ВМС, ВПС та Інженерні війська ЗСУ – ФОТО

Танки Abrams та БМП Bradley: до Польщі прибуває техніка сил НАТО