Пробитий градом дах
Пробитий градом дах 5 канал

"За 87 років такого не було": на Житомирщині велетенський град наробив масового лиха

Будівельні матеріали у Житомирській області розкупили миттєво, а ті що залишилися – підскочили у ціні

Град розміром із куряче яйце за 20 хвилин наробив лиха на Житомирщині та Вінниччині. У Бердичівському районі – продірявлені дахи, пошкоджені автівки, побиті вікна і городина. Люди у відчаї: одні латають покрівлі, інші – вже оббивають чиновницькі пороги у пошуках допомоги. Як регіони оговтуються від стихії – далі у сюжеті.

Пан Василь Гаврилюк зі сльозами на очах оглядає, що накоїв раптовий град. Крига побила вікна, зруйнувала дахи над хатою та хлівом. "Страшне діло було, град як курячі яйця ішов, побив вікна, кришу, все побив. Я один, нікого немає. Я його не полатаю, бо в мене нема за що і його знімати повністю треба – шифер побитий. Не пам'ятаю, я вже 87 років прожив, а такого не було в житті", – розповідає мешканець Скраглівки.

Мешканці приватних будинків бідкаються – немає грошей на будівельні матеріали. Тимчасово рятуються плівкою. "Поїхала купила за останні копійки плівку, хоч накрити, бо передають на три дні дощі, а в хаті злива, все ллється в хату, світла не стало… Він такий летів – куски льоду, не круглі куски, а як хто його порубав", – згадує інша мешканка села Тетяна Фещук.

Сільський голова Скраглівки Олександр Рубан нарахував близько 800 дворів, які постраждали від стихії. Суму збитків ще підраховують. Звітує: "Ми збираємо комісію, яка буде займатися цим питанням, з'ясовувати, робити подворовий обхід, щоб знати масштаби, кількість пошкоджених шиферин, які матеріали потрібно".

"Величиною з блюдечко": у Бердичеві хазяйнував аномальний град – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

У сільській скарбниці – порожньо. Немає грошей навіть на зарплату працівникам, скаржиться голова. Тож сподівається на підтримку області та уряду. У схожій ситуації – ще кілька сіл Бердичівського району. Чиновники створили комісію, яка підрахує збитки. Тим часом під Бердичівською міськрадою збираються люди в надії на допомогу влади. "Ми тільки приймаємо зараз документи. Копія паспорта потрібна, коду, документи, які підтверджують, що людина є власником пошкодженого будинку", – пояснює головний спеціаліст міськради Роман Івашкевич.

Тим часом, будівельні матеріали на Житомирщині розкупили миттєво, а ті що залишилися – підскочили у ціні. Автовласникам примхи стихії теж коштуватимуть чимало. Заміна скла – щонайменше 600 грн, без урахування його вартості. Ремонт кузова – до кількох тисяч гривень. Зливи та поривчастий вітер у найближчі три дні продовжать дошкуляти мешканцям центральних регіонів країни.

Віталій Сінєльніков, Юлія Моцна, "5 канал"

Попередній матеріал
Пожежа на військовому складі Донеччини: Жебрівський розповів останні подробиці
Наступний матеріал
За стандартами НАТО: найкращий танковий підрозділ ЗСУ ділиться досвідом з побратимами
Loading...