Закисник Попасної
Закисник Попасної 5 канал

Як захисники Попасної реагують на узгодження "формули Штайнмаєра" – репортаж з передової

Читайте по-русски
Крім того, вояки бачать: на ворожих позиціях відбуваються інженерні роботи. Окупанти за допомогою вибухівки – риють окопи, а потім їх укріплюють бетоном

Щойно штаб Об'єднаних сил оприлюднив вечірнє зведення з лінії фронту. Поблизу Попасної на Луганщині ворог не лише провокує армійців, а й активно облаштовує лінію оборони. До чого готуються українські захисники – дізнавалася Вікторія Ковальова.

Поблизу Попасної знімальну групу "5 каналу" зустрічає військовослужбовець Дмитро. Радить не сходити зі стежки, тримати дистанцію та бути обережними. На передовій – усе за розкладом: поки одні чергують, інші заготовлюють дрова, готують обід та обговорюють останні новини. Зізнаються: впровадження так званої формули Штайнмайєра спричинило у військових нерозуміння.

Армієць Олександр каже: "Наші політики або недооцінюють міць ті силу Збройних сил України, які можуть стримати противника, відбити його атаки та перейти в наступ, або в них інші плани взагалі".

Військові наголошують на тому, що режим тиші тут, поблизу Попасної, так і не настав.

"Був чутний вогонь і зі снайперської гвинтівки, якраз по позиції, де ми зараз перебуваємо. В основному вони намагаються примусити нас використовувати зброю більшого калібру, великокаліберні кулемети і тому подібне", – розповідає Дмитро.

Ранок середи на позиції минає відносно спокійно, кажуть бійці. Проте напередодні ввечері ворог палив по позиціях захисників. Вогню у відповідь армійці не відкривали.

"Можна тільки в трьох випадках, як загрожує життю і здоров'ю, як напад на пост і захват його. Оце три випадки, при яких ми можемо застосовувати зброю", – каже армієць Олег.

Попри те що вже кілька годин ворог не відкривав вогню у бік захисників Попасної, все ж повної тиші тут немає. Час від часу чутно потужні вибухи. Вояки бачать: на ворожих позиціях відбуваються інженерні роботи. Окупанти за допомогою вибухівки – риють окопи, а потім їх укріплюють бетоном.

Військовослужбовець ЗСУ Дмитро каже: "Вони не налаштовані відступати, якраз через те, що в них дуже актині інженерні роботи. Тобто вони далі продовжують укріплювати вогневі позиції, створюють нові вогневі точки. Останні тижні півтора їхня активність збільшилася".

Помітили українські захисники, що на ворожі позиції прибуло підкріплення.

"Підсилення озброєнням, військовою технікою, ми помічаємо, що дуже багато військовослужбовців противника приходять на позиції і невелика частина вертається назад. Складається враження, що вони нарощують свій потенціал не лише для оборонного бою, а й для просування далі".

Армійці кажуть, зазіхання ворога на українські території відбити зможуть. За п'ять років війни зрозуміли: мову зброї окупанти розуміють краще переговорів.

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, "5 канал"

Попередній матеріал
Перезапуск НАЗК: в ухваленому Радою законі знайшли корупційні ризики – які саме
Наступний матеріал
"Ні капітуляції" в Луцьку: депутати збирають підписи за скликання позачергової сесії міськради – відео