Школа на Рівненщині
Школа на Рівненщині 5 канал

Як у "Рукавичці": на Рівненщині 600 дітей навчаються в школі, що розрахована на 200 учнів

Читайте по-русски
Місцеві мешканці кажуть: чиновники їм уже 30 років обіцяють побудувати нову школу

Не пустили дітей до школи, бо там затісно. У селі Вири на Рівненщині батьки намагаються привернути увагу місцевих чиновників. Скаржаться на малу кількість місця у місцевому навчальному закладі. Школа розрахована на 200 дітей, а навчається там тепер близько шестиста.

На подвір'ї місцевої школи обурені батьки, які не пустили дітей на уроки. Софія Примак – мама трьох школярів – каже: дітям у школі затісно.

"Повно парт наставлено, вони ходять боком. Їм треба десь погратись, їм немає, де гратись. Вони у куточку граються, їм немає, де на фізкультуру піти, вони виходять на двір, вони мерзнуть, вони хворіють, то ж так не добре", – обурюється мати школярів.

Школа розрахована на 200 учнів, але навчається нині у ній втричі більше. На території навчального закладу – 4 приміщення. Але одне з них – аварійне, ще два – непристосовані для проведення уроків. Через брак місця навіть директорка закладу залишилася без кабінету.

"Розрахована школа на 200 дітей, класних кімнат 15, а класів 29. Навчаємось майже у 3 зміни. У нас була учительська, ми віддали для дітей нової української школи. А кабінет директора знаходиться на другому поверсі, він відгороджений від коридору", – розповіла директорка школи Олена Вознюк.

Місцеві мешканці кажуть: чиновники їм уже 30 років обіцяють побудувати нову школу, проте справа поки що дійшла лише до проєкту.

"У нас є проєкт, який готовий з 2012 року, який коригувався, перероблявся, бо норми будівельні мінялись. Зараз у нас є новий проєкт з усіма експертизами і нас продовжують годувати обіцянками, ми звертались до чиновників і в район, і в область, але толку ніякого. Тому ми пішли на такі радикальні дії", – пояснює мати школярів Тетяна Примич.

Щоб побудувати нову будівлю, потрібні 137 мільйонів гривень. Батьки вимагають від влади негайного виділення грошей.

"Вона буде включена на наступний рік у план будівництва, ми маємо надію, що буде і в наступному році програма президента "велике будівництво", на яку буде передбачено фінансування, то школа у Вирах планується і розпочатись, і закінчитись у 2021 році", – зауважує заступник голови Рівненської ОДА Людмила Шатковська.

Проте селяни обіцянкам чиновників уже не вірять і планують й надалі бойкотувати навчальний процес.

Надія Дворянчук, Рівненська область, "5 канал"

Попередній матеріал
На Київщині показали готовність лікарень приймати хворих на коронавірус – включення
Наступний матеріал
Протидія поширенню коронавірусу – брифінг МОЗ
Loading...

Бердичівський центр позашкільної освіти втретє перемагає у рейтингу якості – у чому секрет успіху

У Луцьку батьки протестують і не пускають дітей до школи – подробиці

Грип та ГРВІ в Україні: усі школи Сум закрили на карантин

Сім столичних шкіл закрили на карантин через грип і ГРВІ

"Маємо право на існування": депутати хочуть змінити статус двох шкіл у Люботині – батьки проти

Через ГРВІ на карантин закривають школи та дитсадки Запорізької області