На Дніпропетровщині змагалися лісоруби. У точності спилювання дерев вправлялися 12 команд з лісництв області, а також із сусідніх – Запорізької та Полтавської. І хоча промислового лісу в цих регіонах майже немає, навички і майстерність потрібні для санітарної обробки лісу – пояснюють організатори. Це також і спорт, у якому результат залежить від досвіду.
Змагання лісорубів – це п'ять етапів перевірки майстерності володіння бензопилою, де швидкість – один із критеріїв. Три десятки зрізаних сучків за 47 секунд – результат роботи лісника військового лісгоспу Олександра Черняка.
"Потрібно в короткий проміжок часу відокремити сучки, але не вглибитися, не залишити пеньків", – розповідає лісник із Дніпропетровщини.
За залишені пеньки й глибокі порізи судді знімають бали.
"Бачите, скільки міліметрів? Більш як 5 міліметрів – це вже мінус бал", – зауважує суддя змагань Володимир Шепель.
Відпиляти від стовбура поваленого дерева рівне кільце – ще одне із завдань для лісорубів. Лісник Віталій Кайдаш із Запоріжжя своїм результатом трохи не задоволений.
"Друга колода, звичайно, бувало й краще. Це як спорт: коли добре, коли погано", – каже Віталій.
Уперше за історію змагань до лісорубів долучилися й рятувальники. Кажуть, досвід, здобутий від професіоналів, їм знадобиться, щоб після бурі швидко й безпечно прибирати дерева з дахів, автівок або електродротів.
"В основному ми працюємо там, де ніхто не працює", – зазначає співробітник частини аварійно-рятувального загону ДСНС Максим Коваленко.
Дніпропетровщина не має промислових лісів, але місцеві лісники у поваленні дерев змагаються.
Це один з найскладніших етапів змагань лісорубів – спиляне дерево має впасти настільки точно, щоб забити у землю встановлений кілок. За це ставлять найвищий бал. Із завданням впорався Микола Буларга з досвідом лісоруба 28 років.
"Після стількох років роботи в лісовому господарстві, напевно, можна і ведмедя навчити на велосипеді кататися", – переконаний лісник із Дніпропетровської області Микола Буларга.
"У нас не промислові ліси, у нас рубання догляду, але це ще небезпечніше, тому що санітарна рубка – це сухостійні дерева. Сухостійні дерева – аварійні. Гілка, навіть суха, може в будь-який момент впасти, тому необхідно, щоб людина правильно, професійно вміла звалити це дерево", – наголошує перший заступник начальника Дніпропетровського лісового і мисливського господарства Валерій Величко.
Дніпропетровський лісники більше дерев не пиляють, а висаджують. Зі 100 тис. гектарів місцевих лісів 90 відсотків - висаджені людьми.
Наталія Світлова, Олександр Пронський, Дніпропетровська область, "5 канал"
Варварство: блогерка продемонструвала, як окупанти нищать природу Криму










