Фронт
Фронт 5 канал

Як "бригада майбутнього" НГУ тримає оборону на одній з найгарячіших ділянок фронту

Читайте по-русски
На Світлодарській дузі тримає оборону Бригада швидкого реагування Національної гвардії

У День Нацгвардії, який відзначають 26 березня, бійці бригади швидкого реагування на святкування не відволікаються, бо тримають оборону на одній з найгарячіших ділянок фронту. Цей підрозділ створювався за експериментальними методиками та за стандартами НАТО. Як вони нині стримують ворога, бачила кореспондентка "5 каналу" Євгенія Китаїва.

Одна з найгарячіших ділянок фронту – Світлодарська дуга. Нині тут тримає оборону Бригада швидкого реагування Національної гвардії.

"Постійно намагаються нав'язати нам бій", – говорить "Іванич", військовослужбовець бригади швидкого реагування НГУ.

"Якщо обстрілюють позицію, то ми даємо вогонь у відповідь, але це все робиться продумано. Спостерігаємо, як вони це роблять і відповідно на їхню тактику наша проти їхньої застосовується", – каже "Голівуд", військовослужбовець бригади швидкого реагування НГУ.

Ані ворожі обстріли, ані атаки тут не стихають ні на день. Однак, запевняють нацгвардійці, вони були готові до такої ситуації на фронті. Бригада швидкого реагування створювалася після початку російської агресії за стандартами НАТО.

"Бригада виконує завдання на рівні з підрозділами ЗСУ, виконує ті ж самі завдання на лінії бойового зіткнення і входить до складу Операції Об'єднаних сил", – розповідає Олексій, військовослужбовець.

Щоб потрапити до її складу, бійці мали пройти триденний відбір на полігоні. Подолати його успішно змогли не всі охочі. Потрібно було продемонструвати фізичну підготовку, витривалість та морально-психологічну стійкість.

"Важко, звичайно, так. Але воно загартовує, загартовує характер в тобі, виховує. І в той же самий час, на етапі відбору, воно вже починає згуртовувала колектив", – каже "Іванич".

"Такий відбір і підбір кадрів і побратимів на рівні. Хлопці і талановиті, і професійні, і спортивні", – говорить "Воздух", військовослужбовець бригади швидкого реагування НГУ.

Гвардійці, які пройшли відбір, одразу вирушили на навчання. Їх проводили іноземні інструктори або ті, хто навчався за кордом.

"Спостерігав рівень їхньої підготовки, – щелепа відпадала і очі були по п'ять копійок. Ми милувалися цим, і я не міг стриматись. Реально класна підготовка – стандарти НАТО, форма, система прийняття рішень", – каже "Голлівуд", військовослужбовець.

Бригада у повному обсязі вийшла вперше на лінію фронту у 2019 і досі тримає тут оборону.

"Почали окопуватися, траншеї поглиблювати. Робити позиції, робити неправдиві позиції. Противник почав губитися. Ми зрозуміли, що ми така бригада, що можемо дати відсіч", – згадує "Клаус", військовослужбовець.

Разом з бійцями постійно перебуває і бойовий медик Василь. Гвардійці звуть його "Батьком".

"Всі, хто воюють, це фактично мої діти. А моє завдання – це щоб в будь-який момент не проспати і вирушити в дорогу. Протягом 2-3 хвилин вже виїхати", – говорить "Батько", медик першого добровільного мобільного шпиталю ім. Пирогова.

І тут кожен добре знає своє завдання і вміло його виконує. Гвардійці кажуть, це не лише небезпечна служба, а й любов до України і готовність зі зброєю в руках захищати її від ворога.

"У нас насправді бойове братство. Ми один за одного, ми сила", – говорить військовослужбовець "Маг".

Євгенія Китаїва, Анна Кудрявцева з Донецької області, "5 канал"

Попередній матеріал
Для кого готують VIP-палати в лікарнях Києва – розслідування журналістів "5 каналу"
Наступний матеріал
ПЛР-тести на коронавірус почали робити в Чернівцях та Львові – подробиці
Loading...

Окупанти обстріляли ділянку розведення на Донбасі – штаб ООС

У ЗСУ не зафіксовано жодного випадку коронавірусу – Міноборони

У штабі ООС розповіли, як українська армія готується до протидії епідемії коронавірусу

Карантин: в Україні призупинено призов на строкову військову службу

Зміни Зеленського до закону про Нацбезпеку набули чинності – подробиці

Активізація ворожих снайперів та атака з дронів: що відбувається поблизу Бахмутської траси на Донбасі