Лікарня
Лікарня 5 канал

Для кого готують VIP-палати в лікарнях Києва – розслідування журналістів "5 каналу"

Читайте по-русски
Лікування нардепів від коронавірусу у "Феофанії" та приватних клініках не передбачене

Тож в'язні чи все-таки можновладці? Для кого київська влада взялася готувати VIP-палати у столичних лікарнях? КМДА розіслала наказ медикам, і його опублікували журналісти. Там ідеться про осіб, які мають державну охорону. Для них хочуть передбачити окрему палату, медичний персонал, запас ліків під замком і навіть персональну бригаду швидкої медичної допомоги. Для кого так стараються, кореспондент "5 каналу" Сергій Барбу довідався.

Більшість можновладців не звикли до реалій української медицини. Здебільшого воліють лікуватися у приватних українських клініках або ж за кордоном. Держава їх також забезпечила лікарнею для обраних – "Феофанією". Але пандемія коронавірусу прирівняла президента, урядовців і депутатів до звичайних українців. За кордон не виїдеш. А у "Феофанії" і приватних клініках таке лікування не передбачене.

Зробимо "Феофанію" в київських лікарнях, які прийматимуть хворих на коронавірус. Так вирішила місцева влада. Написала наказ і зобов'язала облаштувати VIP-палати. І звісно, ж не для всіх. А для українських високопосадовців.

Свій медичний персонал, окремі палати та операційні зали, а ще спеціальні бригади швидкої допомоги. Все це для можновладців у своєму наказі прописав департамент охорони здоров'я КМДА. Документ оприлюднили журналісти.

Площа окремої кімнати має бути не менше ніж 13 метрів, вікна затінені (жалюзі, ролети). Слід передбачати розгортання окремого цілодобового сестринського посту та розміщення оперативного резерву лікарських засобів. Має зберігатися згідно з вимогами в окремій опломбованій шафі.

Лікуватися в цих VIP-палатах будуть "особи, щодо яких здійснюється державна охорона". Юристи роз'яснюють, про кого йдеться.

Це – президент, прем'єр-міністр, міністр закордонних справ, голова Верховної Ради і його перший заступник, генеральний прокурор України. До цього переліку також додаються і їхні родини.

"Звісно, у цей період давати формулювання, що одні люди навіть на певних посадових рівнях є вищими за інших і їм надається краща медична допомога, не варто було. З іншого боку, якщо мається на увазі лише цей виключний перелік, а має бути лише це, то маємо розуміти, що це не рівність, це реальне забезпечення життєдіяльності країни", – каже Юлія Кириченко, юристка, експертка з конституційного права.

"Я не знаю про це. Ми такі доручення не давали, не зверталися. Будемо сподіватися, що якомога менше наших громадян будуть потрапляти до палат", – говорить голова ВР Дмитро Разумков.

Київська влада підтвердила – документ, який опублікували журналісти, справжній. Однак, хто лікуватиметься в цих VIP-палатах – у версіях заплуталася. Віталій Кличко каже – йдеться про перших осіб держави. Його заступник – іншої думки.

"Повідомимо правоохоронні органи, щоби вони розібралися, звідки взявся цей наказ, і у ЗМІ у тому числі. Тому що цей наказ – для обмеженого кола осіб. І він спрямований не на VIP-пацієнтів, він спрямований на тих, хто має державну охорону. Тобто мається на увазі людей, які нині в тюрмах", – заявляє Микола Поворозник, перший заступник голови КМДА.

Наказ про облаштування палат чи то для можновладців, чи то для в’язнів, КМДА надіслала до 17 лікарень.

"Розкажу дві історії, їх мені розповіли медики, яких я нині завозив на роботу. Ординаторські лікарі в Олександрівській лікарні, у Амосова, у інших переобладнують під VIP-палати. Друге, народні депутати, які лежать в Олександрійській лікарні, не хочуть лежати по двоє", – розповідає Олександр Боришкевич, волонтер.

Окремих палат для високопосадовців у київських лікарнях немає. Відео однієї з них, Олександрівської, оприлюднив Віталій Кличко. Мер столиці запевнив: усі бокси, де лікуватимуться хворі на коронавірус, приблизно однакові. Показав палату, де зараз перебуває народний депутат Сергій Шахов. У кімнаті він таки перебуває наодинці, мовляв, має бути ізольованим від інших через підтверджений діагноз.

"Олександрівська лікарня є базовою, і переважно для всіх хворих, яких сьогодні направляють туди. Якщо зростатиме кількість хворих, їх лікуватимуть в інших визначених і підготовлених для цього лікарнях", – каже Віталій Кличко, київський міський голова.

А це вже відео з Житомира. У яких умовах лікується, розповів пацієнт, що першим в області заразився коронавірусом. Зараз він перебуває у першій міській лікарні.

"Вікно не герметичне, з нього дуже сильно дме, під час моєї госпіталізації температура в боксі була 15-16 градусів. Ось під такою ковдрою пропонують спати. Туалетного паперу не чекайте, його немає. Холодильника немає", – розповідає пацієнт.

Після скандалу у ЗМІ однакові умови лікування для всіх громадян пообіцяла влада. Від особливих умов у медзакладах уже публічно відреклися прем'єр-міністр та президент.

Сергій Барбу, Михайло Третяк, "5 канал"

 

Попередній матеріал
Представник ЮНІСЕФ розповів про $33 млн допомоги Україні в боротьбі з коронавірусом
Наступний матеріал
Як "бригада майбутнього" НГУ тримає оборону на одній з найгарячіших ділянок фронту
Loading...

Україна відправить у Росію спецпотяг для евакуації 800 громадян (оновлено)

Поліцейський на Прикарпатті заразився COVID-19: перевіряють 20 його колег

Зеленський назвав точну дату, коли закриють кордон і припинять усі пасажирські перевезення

У столиці виявили ще 7 хворих на коронавірус – серед них 10-річний хлопчик

На Івано-Франківщині священник захворів на COVID-19 – подробиці

Шведський досвід у боротьбі з коронавірусом та чому, попри спеку, недуга поширилася на Бахрейн – "ІнфоВечір"