Фермери вигадують, як зацікавити покупців, адже врожай цього року є, а попиту немає. Південні області, які раніше закуповували яблука на переробку – зараз під обстрілами. Тож внутрішній ринок збуту значно скоротився. Якими способами фермери намагаються збільшити попит, дізнавалися кореспонденти "5 канал".
Патріотичні яблучка вирощують в одному з господарств на Вінниччині. Щоб визріли символіку на фруктах – дбають заздалегідь – іще влітку. Коли яблуко виросло, але ще не набуло забарвлення – наліплюють наклейку і чекають остаточної зрілості. Таку ідею запозичили в Японії.
"Ми вибираємо гарне яблучко без парші, наклеюємо, бо якщо повернемо, воно пригорить. На невелике яблуко наклеюємо наліпочку, вона не шкодить яблуку. Яблуко росте – наліпочка розширюється, є екологічно чистою", – пояснила працівниця саду Наталя Слободяник.
Читайте також: Фермер на Миколаївщині врятував врожай кавунів від затоплення – як саме.
Найкраще результат творчості садівників виглядає на яблуках сортів Чемпіон та ХаніКрісп.
Починали експерименти з наліпками смайликів, а тренд цього року – патріотичні наліпки6: голуби миру, тризуб та літаки F16.
Цього сезону врожайність фруктів висока, порівняно з минулими роками. Площа господарства з яблуками понад 30 гектарів. Тут вирощують від літньо-ранніх сортів, таких як Женева, Чемпіон, до зимових – Голден, Фуджі. А ще вишні, груші та сливи. Якщо не вдасться продати весь запас – господарство має холодильники.
Дивіться також відео: УКРАЇНЦІ – НЕПЕРЕМОЖНІ! На Черкащині розпочався сезон збору овочів. ГАРНИЙ УРОЖАЙ!
"Симеренка була раніше у нас традиційним сортом, трохи починаємо відходити від цього, переходимо на більш такі червоно плідні сорти. Голден, ще користується попитом. Є трохи новацій у нас. Є червоноплідні, м’якоть червона всередині", – розповів агроном садового господарства Руслан Заіка.
Для творчих експериментів найліпше підходять сорти Чемпіон та ХаніКрісп. У сусідньому господарстві пан Василь має два гектари яблучних садів. Здебільшого вирощує пізно-осінні сорти. Садівник вирощує яблука понад 15 років. Каже, з кожним роком таких садів, як у нього, дедалі більшає, а ринок збуту не гумовий.
"По-перше вже немає кому його їсти. Самі розумієте, то було і в Херсон возили, і на Сімферополь возили, і де ми тільки не возили його. А зараз, що Вінниця його не їсть. Київ все", – поділився власник садового господарства Василь Педик.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
Після початку повномасштабної війни експорт деяких товарів майже повністю зупинився, бідкаються садівники. Та навіть попри низьку врожайність фруктів у Європі цьогоріч – українських яблук там не чекають.
"Зовнішній ринок ми пробуємо, намагаємося налагодити контакти і налагодити збут нашої продукції на зовнішній ринок, але, на жаль, це не так просто, бо логістичні витрати в нас значно перевищують дохідність наших підприємств, тому складнощі великі з цього питання", – наголосив генеральний директор "Садвинпром" Сергій Бойчук.
Через хороший урожай садівники цьогоріч прогнозують відносно низькі ціни на яблука. Тож сподіваються на збільшення попиту вже восени. А на патріотичні яблука – попит є завжди, адже вони піднімають бойовий дух українців.
Анастасія Голошивець, Вікторія Ворущак, Вінницька область, "5 канал".
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.