Украли свято, але не життя. Фотограф із Франківщини вирішив зафільмувати цьогорічних випускників серед руїн, які залишилися внаслідок нашестя "русского міра". Для цього чоловік приїхав до Чернігова. Охочих узяти участь у проєкті шукав по соцмережах. Тож що з того вийшло – бачили журналісти "5 каналу".
Замість шкільного подвір'я цьогорічні чернігівські випускники фотографуються на руїнах житлових будинків, гіпермаркетів та гуртожитків, зруйнованих російськими загарбниками.
Нетипові випускні світлини вирішив зробити фотограф із Франківщини Станіслав Сеник. Чоловік каже, таким чином хотів занотувати історію, адже через деякий час те, що зараз відбувається в Україні, світ забуде. І люди, які цього не бачили, питатимуть про війну – як він сам розпитував у своїх родичів про Голодомор та Другу світову.
"Коли я планував їхати в Чернігів, я зрозумів, що можу не тільки написати дуже важливу історію в цей момент про школярів, які випускаються і застали війну. Дуже важливо було закарбувати в пам'яті через 10-15 років, коли в них будуть свої діти, щоб вони могли їм показати ці фотографії", – каже фотограф Станіслав Сеник.
Випускників знайшов через соцмережі. Взяти участь у проєкті погодилися три класи.
"Нам усім справді сподобалося, хоча це було емоційно важко, я хочу наголосити, що ми не раділи на руїнах, це для нас було дуже важко. Але ми хотіли показати, що ми живемо в таких реаліях, і вони для нас є такими, не те, що ми змирилися. Ми хотіли зобразити і наш біль, який є і не згасав ніколи", – розповіла випускниця Ольга Бабинець.
Локації на світлинах у кожного класу різні – випускники запропонували їх самі: залишки обгорілого танку, руїни будинку по вулиці Чорновола, зруйнований будівельний гіпермаркет і вигорілий гуртожиток у мікрорайоні Шерстянка. Таким чином фотограф хотів показати, наскільки сильно зруйноване місто та як пристосувалися випускники до життя під час війни.
"Вони навчились просто з цим жити, вже немає ніякого подиву або страху, просто буденність. Я дуже стараюсь знайти аукціони по всьому світу, які беруть ці фото, виставляють на виставках і на аукціонах продають. І вилучені кошти відправляють на ЗСУ і таким чином цей проєкт може ще чимось допомогти", – каже фотограф Станіслав Сеник.
Нині Станіслав повернувся до рідного Івана-Франківська, а вчорашні школярі із нетерпінням чекають на свій історичний випускний фотоальбом.
Ольга Дунська, Чернігів. "5 канал"
Читайте також: Дитячий голос, але не дитячі кадри: школяр з Ірпеня записав зворушливу пісню про війну