У сесійній залі Глибоцької ОТГ – урок із програмування для учнів ліцею. У громаді вирішили, що комп'ютери, які закупили – крім депутатів можуть використовувати й учні малої академії.
"Мені подобається навчатись у Малій академії, це цікаво, щодня можна дізнатись нового. Вважаю, це знадобиться всім учням, котрі тут займаються. За цією наукою майбутнє. Світ стає автоматизованим. Це наше майбутнє", – каже учень Гибоцького ліцею Владислав Горин.
27 нових комп'ютерів технічно можуть працювати з три–ДЕ–моделюванням. Програма курсу розрахована на 3 роки. Для багатьох нинішніх 9–класників заняття з АЙТІ допоможуть визначитися з майбутньою професією.
"Я за 3 роки навчився переустановлювати віндовс, програмуванню. Подобається, на програміста думаю вступати. Світ уперед іде, і все на комп’ютерах буде", – розповідає учень 9–го класу Дмитро Кнапик.
"Привів сина, спробувати, як сподобається – у подальшому може буде поступати. Діти вже розвинені. Ми колись на рахівницях працювали, а вони на комп’ютерах. Не всі сім’ї можуть дозволити такі кошти, а тут безплатно, добре, що ОТГ таке зробила", – каже батько учня Дмитро Колотило.
Загальна вартість усієї техніки – майже 900 тис. грн. 70% суми – грант від США, решту коштів – виділили в ОТГ. Громада складається з 9 сіл, і кожен учень, який тут мешкає, має право навчатися програмуванню. Курси викладають педагоги з Чернівецького національного університету.
"Цікавий проект, він буде успішним, який дозволить краще орієнтуватись у виборі професії і отримати знання, щоб активно брати участь у конкурсах, це хороший старт у освітній ВИШ на ІТ спеціальності", – розповідає заступник декана факультету комп’ютерних технологій Чернівецького національного університету Валерій Фратовчан.
Якщо охочих буде більше – у громаді готові збільшити години і дні відвідування ІТ–курсів. Для місцевих це хороший шанс отримати позакласну освіту, на наймаючи репетиторів.
"Згідно із гул–формою, у нас є 43 учні. Минулої п’яниці на 1 заняття прийшли також нові обличчя. Значить інформація про це ще не до всіх добралась. Всі кажуть про унікальність даного проекту. В Україні ніхто не бачив такого. Можливо з’являться ідеї транслювати це на інші регіони", – каже директор Глибоцького ліцею Дмитро Глобак.
Те, що галузь айті може наповнювати місцевий бюджет, – у Глибоцькій ОТГ вже давно зрозуміли. На території громади нині працюють 15 підприємств, які надають інформаційні послуги. За рік вони сплатили до бюджету громади близько мільйона гривень.
"Коли ми відкривали, казали навчання безкоштовне. Ну не безкоштовне, а за кошти ОТГ. Ми вкладаємо у вас ресурси, аби ви стали талановитими, здійснили всі свої мрії. Маємо мету – за 5 років виховати 150 ІТшників на теренах громади", – розповідає селищний голова Глибокої Григорій Ванзуряк.
Анатолій Никифоряк, Максим Шварцман, Буковина, "5 канал"
Нагадаємо, школярка здобула золоту медаль на міжнародному нейроконкурсі за свої знання у вивченні функціонування головного мозку, причин виникнення неврологічних хвороб і методів їхнього лікування.