лікарка
лікарка 5 канал

Вимушене скорочення: у Сумах звільнили 37 медиків пологового будинку

Читайте по-русски
Звільнені лікарі розповідають, процедура реорганізації медзакладу почалася торік

З пологового будинку за один день звільнили 16 лікарів, 14 медсестер та акушерок і ще семеро працівників закладу.

Вісьмом звільненим запропонували інші посади, але ті не погодилися. Зокрема, Іван Скиртаченко, який працює у пологовому майже 30 років, був заступником головного лікаря і протягом року виконував обов'язки головного лікаря. Тепер йому запропонували посаду медсестри. Чоловік не погодився.

"Мені було запропоновано посаду медичної сестри в відділенні неонатального догляду. Я вважаю, що це не відповідає моїй кваліфікаційній категорії. Я маю вищу кваліфікаційну категорію з акушерства і гінекології. І з організації охорони здоров’я", – каже звільнений заступник головного лікаря з медичної частини Іван Скиртаченко.

Звільнені лікарі розповідають, процедура реорганізації медзакладу почалася торік. Тоді до пологового будинку приєднали кілька жіночих консультацій. Головна лікарка вдалася до кадрових маніпуляцій – вважають медики.

"Вона змусила кожного з лікарів написати окремо заяви про добровільний перехід до жіночої консультації №1. Всі лікарі погодилися, бо вона запевнила, що ніякого скорочення лікарів, які перейшли, не буде", – розповідає звільнена лікарка Оксана Дяченко.

Дільницю, куди, за наполяганням головної лікарки перейшли медики, перевели в приміщення в іншій частині міста. Тому багато пацієнток перейшли в дільниці, ближчі до місця проживання. А лікарі залишилися без пацієнток.

Головна лікарка обвинувачення в кадрових маніпуляціях відкидає. Запевняє: в межах другого етапу медреформи пологовий будинок з 1 квітня перейшов у пряме підпорядкування служби здоров’я. Тож тепер фінансування закладу залежатиме від кількості пацієнтів.

"Зараз ми фінансуємося за пролікований випадок. Основна проблема – це відсутність фінансування. Якби ми нічого не робили, люди б просто залишилися без грошей", – переконує головна лікарка полового будинку Ольга Чирва.

За словами чільниці закладу, звільненим пропонували 5 вакантних посад – медсестер. Хоча в закладі залишилися лікарі, які працюють на півтори ставки. Зокрема, й сама головна лікарка.

Саме начальник обласного управління охорони здоров’я Дмитро Кравцов, який на пів ставки працює у пологовому, запевняє телефоном: до звільнень не причетний.

Чи законно звільнили медиків з пологового будинку, нині з'ясовує місцева прокуратура. Тим часом звільнені подали позов на свою колишню керівницю до суду.

Олеся Боровик, Суми, "5 канал"

 

Попередній матеріал
Консул України в Чорногорії: Після вступу країни в НАТО Росія перестала чинити на неї вплив
Наступний матеріал
У світі зафіксовано понад мільйон випадків інфікування COVID-19, чверть із них – у США
Loading...

На Херсонщині від коронавірусу померла медсестра, ізолювали 100 працівників міської лікарні

COVID-19 в Україні: куди звертатися та кому телефонувати, якщо ви підозрюєте в себе коронавірус – спецвипуск

Немає ліків, масок і захисних костюмів: медики одеської лікарні записали відеозвернення

Маски, соціальні гарантії та підтримка бізнесу – Порошенко пояснив, що мала зробити влада для протидії коронавірусу

У Вінниці коронавірус підтвердили в лікаря-уролога онкоцентру

На сьогодні законтрактована цифра на 70 тисяч костюмів: Порошенко розповів про допомогу лікарям