ООС
ООС 5 канал

Влучний постріл – не головне: в яких умовах працюють українські снайпери та для чого їм математика

Читайте по-русски
Школа підготовки українських снайперів насамперед проводить психологічний відбір

Одна з передових позицій на підступах до окупованого Донецька. Укріплення бойовиків звідси видно неозброєним оком. Безпечно – хіба що всередині укриття.

Для ворожого снайпера з сучасним озброєнням відстань невелика. Тому піхотинці пересуваються між постами виключно окопом. Попри всі заходи безпеки, втрати від снайперського вогню супротивника - постійні. Іноді рятує хіба що везіння.

А це вже Світлодарська дуга. І тут теж постійний ворожий снайперський вогонь.

"Поруч на позиціях снайпер буквально недавно дуже важко поранив військового і досить часто вони тут виходять парами", – каже військовослужбовець з позивним "Воздух"

Затяжні конфлікти, зі сталою лінією фронту так чи інакше переходять у снайперську війну.

"Є окремі снайперські групи російської регулярної армії або спецслужб, які на ротаційній основі можуть працювати на певних ділянках фронту. Це може бути в тому форматі – підвищення навиків кваліфікації росіян. Тобто вони відправляют, як на навчання своїх професійних військових, для того щоб вони підвищували свою кваліфікацію", – розповідає голова правління українського мілітарного центру Тарас Чмут.

Але зараз українській армії є що протиставити російським снайперам. Добре навченого високоточного стрільця. Який не лише влучає в ціль, а й паралельно володіє навичками розвідника, коригувальника, сапера і диверсанта.

Піти на бойове завдання разом із снайперами ми, звичайно, не можемо. Тому, українські стрільці нам показали і розказали все наближено до реальних умов.

ООС
ООС5 канал

Влучний постріл, як з’ясувалося, – це не найголовніше для снайпера. Насправді, йому потрібно спрацювати непомітно. Тому головне - правильно обладнати свою позицію і замаскуватися. Для цього стрільцю потрібно здійснити кілька виходів за нуль. Щоб підготувати, фактично, свій єдиний постріл.

Сидіти годинами і спостерігати за ціллю у різних умовах – рутинна і непроста робота. Без психологічної підготовки не обійтися. Необхідні витримка і сталеві нерви, бо результат роботи залежить від самоконтролю і спокою.

Школа підготовки українських снайперів насамперед проводить психологічний відбір. Проходять його не всі. Снайпери, які стріляють на далеку відстань – це люди з аналітичним розумом. Вміють у голові робити складні розрахунки.

В цілодобовому очікуванні на постріл важлива кожна деталь – положення тіла, тиск на курок, навіть дихання.

Українські снайпери постійно вивчають свого ворога. Росіяни, маючи досвід попередніх воєн, завжди якісно готували стрільців

Від початку російської агресії снайпінг в українській армії почали розвивати системно. Створили школи та розробили доктрини. Методика підготовки українських снайперів максимально наближена до натівських стандартів.

Євгенія Китаїва, Анна Кудрявцева, з Донецької області, "5 канал"

 

Попередній матеріал
Постріл на 2 млн доларів: українські армійці збили безпілотник РФ, який проводив розвідку у зоні ООС
Наступний матеріал
На "5 каналі" стартує "Всеукраїнська школа онлайн": уроки для 7 класу – відео
Loading...

Обстрілюють власні позиції: до яких провокацій вдаються окупанти в зоні розведення біля Богданівки

Обстріл Новотошківського: як українські захисники вистояли атаку російських окупантів

На Одещині провели чергове успішне випробування ракетного комплексу "Нептун"

Із загиблим військовослужбовцем Олександром Маланчуком попрощалися на Буковині

У Збройних силах зафіксували вже другий випадок коронавірусу

"Стріляли всю ніч": армійці ЗСУ розповіли про наступ окупантів на Приазовському напрямку