ООС
ООС 5 канал

"Вилазило таке, як домік": силовики ООС про спроби ворожих диверсантів дістатися позицій

Читайте по-русски
Нещодавно від снайперського ворожого вогню у підрозділі піхотинців були втрати

Це підступи до окупованого Первомайська. На позиції до українських піхотинців заходимо вже поночі. Ворожа зброя мовчить. Та стихла вона не так давно, розповідають армійці.

"Дуже була така складна обстановка дньом. Між нашими позиціями прилетіло три 82-х міни. І в село залетіла одна, як мінімум", – каже військовослужбовець Володимир.

А з настанням темряви у супротивника починається вже інша тактика. У хід іде стрілецька зброя.

"Витягує нас на провокацію. Щоб голову підняли, щоб снайпер зняв", – переконаний військовослужбовець із позивним "Барс". 

Нещодавно від снайперського ворожого вогню у підрозділі піхотинців були втрати.

"Після перезмінки, коли Олексій заступив і включив тепловізор, саме у той час і був зроблений постріл, який забрав його життя", – згадує боєць Володимир. 

Поки зброя окупантів мовчить, армійці пильнують. У них все напоготові. Кулі розділені по спеціальних ящичках, аби у разі ворожої атаки можна було швидко в темряві перезарядити зброю.

"А ворог, він ж завжди непридсказуємий. Ти ж не знаєш, шо у нього в голові робиться.
Ворог докладає тут зусиль навіть для того, щоб бійці не помітили, як він стежить за ними. Тому намагається свої прилади спостереження замаскувати", – розповідає військовослужбовець із позивним "Барс". 

Піхотинці пояснюють, коли від твоєї пильності залежить не лише твоє життя, а ще й побратимів, тоді стаєш кмітливішим у рази.

"Коли ходиш кожен день, придивляєшся, отут кущик росте, отут те валяється, а отут те вилазить. треба спостерігати і запам'ятовувати, де шо. Тільки тут начинаєш соображать", – каже військовослужбовець із позивним "Москаль".

ООС
ООС5 канал

Нещодавно під час таких спостережень піхотинці виявили диверсійну групу бойовиків. Ті рухалися у бік українських укріплень.

"Група була із трьох чоловік. Відкрили вогонь, а вони відкрили вогонь по нам. Зав'язався бій. Спрацював наш кулемет і вони ушли обратно. Та вони не зайдуть сюда, у них здоров'я не хватить", – розповідає військовослужбовець із позивним "Смайл".

Те, що ворога не підпустять і близько, тут переконаний кожен.

"Хоч позиції складні, зато колєктів дружний. Ото саме главне, шо воно дружненько", – переконаний військовослужбовець із позивним "Москаль".

Уже на ранок армійці повідомили, що їм вдалося збити ворожий безпілотник. Бойовики на цій ділянці фронту застосовують його щодня і коригують ним свій вогонь.

"Видно було, як він падав. Упав у сірій зоні, між нами і противником. У них є локація, де він знаходиться і вони, я так поняв, його забрали. Але факт того, що у них уже на одного коптера менше", – розповідає армієць із позивним "Бескид".

У селищі, яке знаходиться за спинами армійців, більшість будинків зруйновані й покинуті. Однак і нині приблизно 10 осіб лишається проживати в населеному пункті.

Євгенія Китаїва, Анна Кудрявцева, з Луганської області, "5 канал"

Попередній матеріал
У Франківську померла ще одна породілля, у якої підозрюють коронавірус
Наступний матеріал
COVID-19: Дональда Трампа вдруге перевірили на коронавірус – спецвипуск
Loading...

У Збройних силах зафіксували вже другий випадок коронавірусу

"Не зрозуміло, куди цілять": армійці ЗСУ розповіли про хитру тактику окупантів поблизу Щастя

Вражає ціль за 120 км: в Україні знову успішно випробували ракету "Вільха-М" – відео

"Лазять п'яні, до позицій ледь доходять": армійці розповіли, як нахабно поводяться окупанти біля окупованого Жолобка

Війна триває: на Донбасі бойовики вбили українського воїна, поранили ще двох

"Таке відчуття, наче вони до чогось готуються": армійці ЗСУ про загострення на Донецькому напрямку