Попри постійні ворожі обстріли – відновлюють пошкоджені будинки. Від початку повномасштабного вторгнення на селище Нововоронцовка на Херсонщині – атаки ворога не вщухають. Але місцеві жителі нікуди не тікають і намагаються відновити не лише пошкоджені будинки, а й повноцінне життя в рідному селищі. Наша Валентина Федорчук побувала у Нововоронцовці і дізнавалася про перспективні плани мешканців.
На підприємстві з виробництва будівельних матеріалів кипить робота. Попит на такий товар у прифронтовій Нововоронцовці – зашкалює. Чимало будинків зруйновані. Віктор – будівельник, розповідає, дехто відновлює оселі після російських обстрілів попри те, що ліня фронту – лише за декілька кілометрів.
"Йдуть обстріли. Всі бояться, воно наче знаєте, як нормально-нормально, от зараз тихо, а потім ні з того ні з сього бах і обстріли. Люди то приїдуть, то поїдуть, я думаю роботи буде багато, коли закінчиться війна", – вважає житель Нововоронцовки, будівельник Віктор Луманецький.
російський снаряд зруйнував будинок і одного з працівників підприємства Володимира. Проте чоловік не впадає у відчай.
"Були прильоти рік назад, то відбудував, сарай, хозпостройки то таке вже, колись буде добудовуватися, а так жити – відбудували та й живемо. Взагалі тяжко, але тут ось є робота – добре, слава Богу. Працюємо та і добре", – розповідає працівник підприємства Володимир Скірко.
Ворожі обстріли розбили в селі не лише приватні будинки, а майже всю інфраструктуру. Пані Інна, директорка підприємства, розповідає: раніше мала власну крамницю. Магазин знищили російські снаряди, тож жінка починає справу з нуля. А щоб було чим торгувати, зорганізувала виробництво будматеріалів.
"Для того, щоб в село поверталися люди – треба робочі місця. І от прийшла мені така ідея – відкрити виробництво. На сьогодні виготовляємо шлакоблок ми його продаємо, я не можу сказати, що вже масове виробництво, але є вже продажі, люди приїжджають в основному ті, які проживають в нашій громаді. Беруть шлакоблок і починають робити відбудову", – зауважує директорка підприємства Інна Яковенко.
Знайти кошти на розвиток бізнесу на прифронтовій території було непросто, зізнається підприємиця. Однак, і з цим впоралася. Проте каже: найбільшою проблемою нині є перебої з електропостачанням у селі.
"Для того, щоб підняти ефективність бізнесу потрібно обладнання, обладнання повинно бути великої потужності. Тому що хлопці мої працюють на бетонозмішувачі, який потужністю 900 Ватт, а так працювали б на потужності 3,5 кіловата, і воно буде виготовляти суміш значно більше і затрати робочої сили будуть менші", – пояснює директорка підприємства.
Тільки-но вирішаться проблеми з електрикою, на підприємстві планують розпочати виготовлення тротуарної плитки. А ще хочуть виготовляти шлакоблоки меншого розміру, бо про них уже запитують клієнти. А найголовніше – всі прагнуть відбудувати власне селище якомога швидше.
Валентина Федорчук, Владислав Радковський, Херсонська область, "5 канал"
Читайте також: "Сміливі відновлювати": іноземні волонтери приїжджають до України відновлювати будинки після російських обстрілів – сюжет.
Дивіться також відео: "Краще, ніж було до бойових дій": відбудова селища Циркуни за експериментальною програмою.
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.