Верховний суд РФ відмовився переглядати рішення окупаційних судів на території Криму щодо виселення громади Православної церкви України з Кафедрального собору Святих рівноапостольних князів Володимира та Ольги в Сімферополі. Про це повідомляє прес-служба представництва президента в АРК у Facebook.
"Представництво засуджує чергові порушення держави-окупанта Російської Федерації проти Кримської єпархії Православної Церкви України та її вірян. Рішення суду, направлене на виселення єпархії з Кафедрального собору святих рівноапостольних Володимира і Ольги, є втіленням політики держави-окупанта щодо витіснення Української церкви з тимчасово окупованого Кримського півострова. Росія хоче, щоб в Криму не було Української церкви, важливого центру єднання українців. Представництво буде вживати всіх можливих заходів і дій для захисту Української церкви", – заявив постійний представник президента України в АР Крим Антон Кориневич.
Адвокат Сергій Заєць пояснив: "По суті це означає повну ліквідацію української православної громади в Криму. Формально це не є геноцидом, але межує з ним. Нагадаю, що рішення про виселення з храму кримські суди постановили ще влітку 2019 року. Одночасно влада РФ намагаються знести каплицю в Євпаторії. За тиждень до цього архієпископ Климент отримав вимогу від судових приставів розібрати каплицю".
В представництві наголосили, що спільно з МЗС, Мінкультом та прокуратурою АР Крим і далі будуть вживати всі можливі заходи з захисту громадян, які опинилися в окупації.
Як повідомляв 5.UA, в анексованому Криму "суд" змушує Архієпископа Климента знести храм ПЦУ.
Нагадаємо, російська окупаційна влада розграбувала майно собору єдиної церкви ПЦУ в Криму – сімферопольського Кафедрального храму святих рівноапостольних Володимира і Ольги. Священник заявив, що окупаційна влада – а саме так зване "міністерство майнових і земельних відносин Криму" – начебто розпочало ремонт приміщень храму. Так званий ремонт був розпочатий, коли архієпископа не було в Криму. Коли ж він повернувся, частину речей побачив на вулиці, на звалищі. Де решта – невідомо.