церква в Криму
церква в Криму Facebook / Радіо Свобода

В окупованому Криму "суд" остаточно відібрав кафедральний собор Сімферополя у громади ПЦУ

Читайте по-русски
Формально це не є геноцидом української православної громади в Криму, але межує з ним, кажуть адвокати

Верховний суд РФ відмовився переглядати рішення окупаційних судів на території Криму щодо виселення громади Православної церкви України з Кафедрального собору Святих рівноапостольних князів Володимира та Ольги в Сімферополі. Про це повідомляє прес-служба представництва президента в АРК у Facebook.

"Представництво засуджує чергові порушення держави-окупанта Російської Федерації проти Кримської єпархії Православної Церкви України та її вірян. Рішення суду, направлене на виселення єпархії з Кафедрального собору святих рівноапостольних Володимира і Ольги, є втіленням політики держави-окупанта щодо витіснення Української церкви з тимчасово окупованого Кримського півострова. Росія хоче, щоб в Криму не було Української церкви, важливого центру єднання українців. Представництво буде вживати всіх можливих заходів і дій для захисту Української церкви", – заявив постійний представник президента України в АР Крим Антон Кориневич.

Адвокат Сергій Заєць пояснив: "По суті це означає повну ліквідацію української православної громади в Криму. Формально це не є геноцидом, але межує з ним. Нагадаю, що рішення про виселення з храму кримські суди постановили ще влітку 2019 року. Одночасно влада РФ намагаються знести каплицю в Євпаторії. За тиждень до цього архієпископ Климент отримав вимогу від судових приставів розібрати каплицю".

В представництві наголосили, що спільно з МЗС, Мінкультом та прокуратурою АР Крим і далі будуть вживати всі можливі заходи з захисту громадян, які опинилися в окупації.

Як повідомляв 5.UA, в анексованому Криму "суд" змушує Архієпископа Климента знести храм ПЦУ.

Нагадаємо, російська окупаційна влада розграбувала майно собору єдиної церкви ПЦУ в Криму – сімферопольського Кафедрального храму святих рівноапостольних Володимира і Ольги. Священник заявив, що окупаційна влада – а саме так зване "міністерство майнових і земельних відносин Криму" – начебто розпочало ремонт приміщень храму. Так званий ремонт був розпочатий, коли архієпископа не було в Криму. Коли ж він повернувся, частину речей побачив на вулиці, на звалищі. Де решта – невідомо.

Попередній матеріал
Захистити економіку та усунути всі негаразди з "Мотор Січчю": Зеленський видав нове доручення уряду
Наступний матеріал
З 1 вересня в Україні зросте мінімальна заробітна плата
Loading...

"Поїздка азербайджанця в Нагірний Карабах закінчилась би погано": Береза про Медведчука у Криму та загравання з агресором

Літак Путіна приземлився в Криму, туди ж нещодавно прибув Медведчук

Тиснули, постійно допитуючи: окупанти 7 годин не випускали сім’ю з дітьми з Криму – подробиці

У Запоріжжі фінішував "Мотопробіг Єдності" – що кажуть учасники та організатори

"Окупантам нерви потріпати": як активісти готуються запустити прапор України над окупованим Кримом

Медведчук з дружиною поїхав до окупованого Криму – ЗМІ