Архієпископ Климент
Архієпископ Климент www.religion.in.ua

В анексованому Криму "суд" змушує Архієпископа Климента знести храм ПЦУ

Читайте по-русски
Рішення про знесення храму ухвалив "кримський суд" з огляду на нібито відсутність у Климента доказів законності використання земельної ділянки та будівлі релігійною громадою ПЦУ в Євпаторії

Архієпископ Сімферопольський і Кримський Православної церкви України (ПЦУ) Климент отримав постанову від так званої служби судових приставів Криму про знесення храму ПЦУ в Євпаторії, повідомляється в Telegram-каналі Офісу омбудсмана.

Згідно з повідомленням, про це стало відомо в п'ятницю, 24 липня. Знести культову будівлю потрібно в п'ятиденний термін, а в разі невиконання поставлених вимог стосовно Климента може бути відкрито кримінальне провадження за ст. 315 Кримінального кодексу РФ (невиконання вироку суду, рішення суду або іншого судового акта).

Рішення про знесення храму ухвалив "кримський суд" з огляду на нібито відсутність у Климента доказів законності використання земельної ділянки та будівлі релігійною громадою ПЦУ в Євпаторії.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини засуджує такі дії окупаційної влади, які мають на меті залякування парафіян ПЦУ в анексованому Криму, та зазначає, що територія Кримського півострова - це територія України, де діє українське законодавство, і РФ не має права застосовувати своє законодавство до громадян України та їхнього майна в Криму, що прямо заборонено Женевською конвенцією.

Також в Офісі омбудсмана наголошують, що вироки т. зв. судів у Криму і переслідування за релігійними переконаннями представників ПЦУ є порушенням ст. 9 Європейської конвенції з прав людини, яка гарантує кожному право на свободу думки, совісті та релігії.

Як повідомлялося, в листопаді 2019 року предстоятель ПЦУ Митрополит Київський і всієї України Епіфаній закликав президента Володимира Зеленського, Кабінет Міністрів і правоохоронні органи вжити заходів щодо припинення тиску окупаційною владою в Криму на ПЦУ.

В оприлюдненій на сайті ПЦУ заяві зазначалося, зокрема, що окупаційна "адміністрація Євпаторії" звернулася до "суду" з метою зобов'язати управління Кримської єпархії ПЦУ знести власними силами храм на честь Пречистого образу Божої Матері "Неопалима Купина" релігійної громади ПЦУ.

У ПЦУ наголошують, що такі дії є грубим порушенням міжнародних зобов'язань РФ у сфері забезпечення прав людини і просять міжнародну спільноту, демократичні країни та міжнародні організації, зокрема ООН і ОБСЄ, вжити невідкладних заходів, щоб спонукати РФ припинити грубе порушення права на свободу віросповідання в Криму.

Попередній матеріал
Прем'єр Великої Британії назвав противників щеплень "божевільними"
Наступний матеріал
Кіберполіція за тиждень заарештувала 15 хакерів у 8 областях України
Loading...