Прапор України
Прапор України 5 канал

"Окупантам нерви потріпати": як активісти готуються запустити прапор України над окупованим Кримом

Читайте по-русски
Для багатьох на анексованому півострові поєднання синього і жовтого кольорів має сакральне значення

Вони не можуть поїхати до рідного Криму, і вирішили підняти над окупованим півостровом 25-метровий синьо-жовтий прапор. У такий спосіб переселенці хочуть нагадати що Крим – це Україна. Акцію планують на 23 серпня, у День прапора. В який саме спосіб здійснять задумане не розповідають, проте впевнені, що для мешканців півострова така акція буде дуже важливою. Детальніше – дивіться у сюжеті.

Крим – це Україна. Настане час, і синьо-жовті прапори разом із кримськотатарськими майорітитмуть над усіма держустановами півострова. А поки що небайдужі громадяни вирішили підняти величезний прапор України в небі над захопленим Росією Кримом.

Необхідні п'ятнадцять тисяч гривень зібрали за два з половиною дні, розповідає переселенка з Криму Наталя. Скидалися волонтери, ветерани, колишні політв’язні, пересічні громадяни з усіх куточків України. Просили реквізити й з-за кордону. Дуже потужно долучилися до акції кримські татари і навіть мешканці окупованого півострова. Наталя згадує, коли окупанти увійшли до її рідного Сімферополя, зняли український прапор з флагштока гімназії, в якій навчався її син.

"І мій син, разом зі своїми однокласниками, разом зі своїми друзями, декілька ночей поспіль підіймали жовто-синій прапор. Для молоді це було дуже важливо. Це був таки їх протест", – розповідає Наталя Лютікова, волонтерка.

Волонтерка пояснює, для багатьох у Криму поєднання синього і жовтого кольорів має сакральне значення. Тому й важлива ця акція.

"Показати людям в Криму, що ми про них пам’ятаємо і боремося за повернення наше. Ну, і окупантам трошки нерви потріпати", – каже волонтерка.

Загарбника і справді це дуже дратує, пояснює політв’язень Кремля Володимир Балух. Уродженець Криму кілька років відсидів у в'язниці, бо після анексії не зняв з даху свого будинку український прапор. Зазначає, репресії, переслідування, спроба росіян закріпити в своєму законодавстві відповідальність за невизнання Криму російським не мають жодного значення.

"Допоки є мужність в української нації, в кримськотатарської нації боротися за власне право розбудовувати власну територію на власний розсуд, так як ми це бачимо. Прапор, як символ цього духу, цієї мужності продовжувати є головною загрозою для них, для їхнього режиму", – говорить Володимир Балух, політв’язень Кремля (2016-2019).

Балух упевнений, росіяни добре усвідомлюють значення символів. І український прапор для них є знаком спротиву і постійним нагадуванням.

"Крим – це Україна. І історія обов’язково розставить по місцях всі акценти, акценти історичної справедливості", – каже Володимир Балух.

Тож, на його думку, окупанти намагатимуться завадити акції. Але організатори впевнені: їм удасться запустити прапор, як не раз уже вдавалося і над окупованим Донецьком, і поблизу анексованого півострова.

Ірина Шевченко, Михайло Третяк, "5 канал"

Попередній матеріал
Зеленський переступив міжнародні закони, виконавши умову терориста – "СтопРеванш"
Наступний матеріал
На Дніпропетровщині науковці сподіваються, що знайшли могилу Олександра Поля – сюжет
Loading...

Смерть 3-річного сина політв'язня в Криму: журналіст вказав на підозрілі факти

Представництво президента у Криму атакували кремлівські хакери – СБУ

Будуючи кораблі у Криму, Росія порушує суверенітет України і міжнародне законодавство – ЄС

Джапарова: Україна поінформувала світ про загибель трирічного Муси Сулейманова

Україна планує організувати платформу щодо деокупації Криму – для участі вже запросили Польщу

Загибель сина політв’язня Сулейманова: трагічна випадковість чи вбивство – сюжет