Російські найманці, бойовики, окупанти
Російські найманці, бойовики, окупанти Twitter / Українська правда

Активність РФ може перейти у масштабну військову операцію із захопленням українських територій – головний розвідник

  Читайте по-русски
  Кримський півострів Росія уже перетворила на суцільну військову базу, додає Кондратюк

  Росія розгорнула навколо України війська, які налічують майже 80 тисяч бійців, і вторгнення до України для Кремля – лише питання часу. Про це завив керівник Служби зовнішньої розвідки України Валерій Кондратюк у матеріалі ZN.ua.

  "На сучасному етапі гібридної війни Росія розгорнула навколо України військове угруповання, до якого входять дві нові армії та армійський корпус: 20-та армія – вже практично сформована, включає дві дивізії загальною чисельністю близько 24 тисяч осіб; 8-ма армія – близько 45 тисяч осіб з урахуванням 1-го та 2-го армійських корпусів на тимчасово окупованих територіях Донбасу; 22-й армійський корпус – об’єднання у складі берегових військ ВМФ РФ, налічує 9 тисяч військовослужбовців", – заявив Кондратюк.

  Ці підрозділи набудуть повної оперативної готовності вже найближчим часом.
  Кремль розглядає власну армію як інструмент досягнення зовнішньополітичних амбіцій, тому наказ про вторгнення до іншої держави – для Москви лише питання часу і можливостей, каже Кондратюк.

  Кондратюк стверджує, що "для політичного тиску на Україну і Захід Кремль має намір використати стратегічні військові навчання "Кавказ-2020", де буде відпрацьовано сценарій нападу на сусідні країни.

  Загальна кількість військ, задіяних у маневрах, що відбудуться у вересні нинішнього року, становитиме, щонайменше, 120 тисяч військовослужбовців, 3 тисячі бойових броньованих машин, близько 300 літаків, 250 гелікоптерів, 50 кораблів і до 5 підводних човнів.

  На думку голови СЗР, "імовірним сценарієм навчань є також використання військ для вирішення питання водозабезпечення тимчасово окупованого Криму": мовляв, "потенційно ЗС РФ можуть під надуманим приводом здійснити марш-кидок углиб території Херсонської області з метою встановлення контролю над дамбою Північно-Кримського каналу".

  Кримський півострів РФ уже перетворила на суцільну військову базу, додає Кондратюк.

  На його думку, стримують Росію від "наступальної силової операції проти України, зокрема в районі Північно-Кримського каналу", такі фактори, як: падіння цін на нафту й газ, сподівання Москви на посилення проросійських сил в Україні після осінніх місцевих виборів, місцеві вибори у самій РФ, а також вибори у США.

  За оцінками розвідки, "для Кремля не на часі сценарій військової агресії проти України восени 2020 року", але "в дальшій перспективі активність РФ щодо України може трансформуватися у масштабну військову операцію із захопленням нових українських територій".

  Цьому можуть сприяти необхідність відвернути увагу від внутрішніх російських проблем, потреба вирішити проблеми окупованого Криму (водопостачання, провал курортного сезону), сфокусованість уваги західних країн на внутрішніх проблемах.

  Нагадаємо, чотири рази за попередню добу російські бойовики на українському сході порушили режим тиші. Напередодні також стало відомо, що командування російських окупаційних військ проводить ротацію бойовиків під час запровадженого режиму припинення вогню.

  Попередній матеріал
  Кравчук заявив, що до ТКГ може приєднатися експрем'єр Фокін, бо "з 16 років у шахті й знає Донбас"
  Наступний матеріал
  Помер заступник командира УДА Андрій Гергерт (комбат "Червень")
  Loading...

  "Перемир'я" на Донбасі: окупанти 4 рази порушили режим "тиші" за добу

  Російські найманці вгатили з гранатометів біля Новотошківського

  Окупанти вже дві доби не можуть знайти затонулий у Керченській протоці БРДМ

  На боці окупантів на Донбасі воюють бразильці, киргизи та боснійці – Офіс генпрокурора

  Чергове перемир'я: окупанти знову обстріляли українські позиції

  Українські воїни отримали винагороду за знищену техніку окупантів