Стеля у школі
Стеля у школі 5 канал

Уроки проводять у коридорах – на Львівщині сільська школа потребує капітального ремонту

Читайте по-русски
Вода постійно нищить все шкільне приладдя учнів

Облуплені стіни та цвіль. Сільська школа на Львівщині потребує капітального ремонту. Впродовж трьох років будівлю після рясних дощів заливало водою. Зрештою у приміщенні стало настільки сиро, що перебувати там просто неможливо. А деякі уроки вчителі змушені були проводити в коридорах. Нині учні Прилбичівської школи через карантин на дистанційному навчанні. Чи відновлять заклад до нового навчального року – з'ясовувала журналістка "5 каналу" Марта Шикула. 

Через дірявий дах школу в селі Прилбичі почало заливати кілька років тому, розповідає директор навчального закладу. Розказує – щоразу, після сильних дощів, воду з класів збирали відрами.

Поступово вода нищила все шкільне приладдя, а ще книжки, зошити та навчальні матеріали. А на стінах у класах – оселилася цвіль.

"Роздаткові матеріали понищилися, протікала вода, вони намокали і нищилися. Комп’ютери, там сиро було, вони відсиріли, не всі, але частина не працює", – каже директор школи Михайло Карпа.

У жахливому стані майже всі шкільні класи. Через сильну вологість у приміщенні та сирість діти були змушені навчатися в коридорах.

У математичному класі стіни не висихають уже кілька місяців. Першими рятувати приміщення взялися батьки школярів.

"Батьки самоорганізовуватися. Чистили стіни. Щоб діти не залишалися у приміщеннях, де вже було видно грибок. Підлоги були затопленні. Теж воду визбирували. Тут є небезпека, що дитина підхопить якийсь грибок. Тут мокро сиро і страшно", – каже батько учнів Роман Дида.

Вода до приміщення почала протікати через перекриття, яке недоробили під час реконструкції третього поверху – не вистачило коштів. Чиновники запевняють – нині 11 мільйонів на відновлення цих робіт є, а чи знайдуться гроші на капітальний ремонт школи – невідомо.

"Буде комісія виїжджати з залученням фахівців, інженерів, будівельників та експертів з будівництва, де фінансисти порахують, скільки треба коштів для здійснення ремонту. Якщо буде закінчена реконструкція швидше, значить будуть готові декілька приміщень і ми зможемо дітей з нижніх поверхів перевести на завершене приміщення", – каже керівник відділу освіти Новояворівської територіальної громади Михайло Дорош.

У школі майже 400 учнів. Чи розпочнеться для них новий навчальний рік у відремонтованому закладі – невідомо. Але батьки школярів кажуть – у сирі класи дітей не пустять.

Марта Шикула , Євген Радіон, Львівська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Путін і так уже на Донбасі з бурятами, балалайками і танками – Лапін про запрошення Зеленського
Наступний матеріал
План вакцинації без Pfizer – як Кабмін планує щепити понад 5 мільйонів українців щомісяця
Loading...

Кульове поранення хлопця в школі Черкас: поліція розповіла подробиці ситуації

У тирі черкаської школи 14-річний хлопець зазнав кульового поранення в голову

У Львові дещо послабили карантин – що знову дозволено в місті

У більшості регіонів України в суботу відбудеться пробне ЗНО

Туалет – на вулиці, їдальня – в іншому приміщенні: чому школярі з Волині досі вчаться в таких умовах

На Львівщині дитина пропустила близько 700 уроків: чим це загрожує та чи оштрафували батьків – сюжет