45 самиць, 40 самців та 15 молодих оленів випустили до лісового угіддя Луцького району. Усіх цих тварин спеціальним вантажним транспортом привезли з Литви.
Олень благородний – це абориген Волині. Однак у місцевих лісах їх залишилося мало. Хоча в сусідніх європейських країнах у дикій природі їх удосталь.
"Литва, Латвія, Польща, Словаччина – скрізь живе, в Карпатах у нас. У нас залишився тільки в таких важкодоступних районах – це Карпати або на Поліссі", – каже мисливствознавець Григорій Биховець.
Місцеві лісівники сподіваються, що шляхетна тварина тут приживеться й даватиме потомство. Аби адаптуватися, перші місяці литовські олені житимуть у вольєрі, де для них вдосталь їжі, кажуть єгері.
"І хвойний ліс, і листяний ліс. Тут у вольєрі 1201 га. Тут місця йому достатньо вистачає. Ще ми їх будемо і підкормлювати: овес, кукурудза, сіно", – зауважує Єгер Олександр Сусь.
Сотня оленів європейських – це найбільша кількість тварин, яких одночасно випустили в дику природу на Волині.
"Тут є всі передумови, щоб популяція оленя благородного себе тут нормально почувала, давала приплід у природі і повноцінно могла функціонувати без втручання додаткового людини. Крім підгодівлі зимової, звичайно, ще будуть дозакупки, довипуски. Але працюємо над тим, щоб було відновлення в дикій природі", – пояснює мисливствознавець волинського управління лісового та мисливського господарства Віталій Каращук.
Окрім оленів шляхетних, на Волині взялися також відновлювати кількість диких кабанів у лісах. Поголів'я диких кабанів останніми роками зменшилось через африканську чуму. Нині їх вирощують у вольєрах та випускають. Ці "п'ятачки" – з весняного приплоду.
"З цієї партії ми випускаємо 9 голів, всього в нас до випуску 27 голів", – каже фахівець.
Бойові дії в державі могли спричинити масову міграцію диких звірів у ліси заходу України. Чи це так, лісівники з'ясують під час зимового підрахунку копитних. Але вже зараз констатують: збитки, завдані рослинному і тваринному світу – мільярдні.
"Збитки нанесені ряду напрямків в лісовому господарстві. Сьогодні цифра наближається до 20 млрд грн. Ми спостерігаємо суттєве переміщення тварин і ми зобов'язані сьогодні створити насамперед належні умови для цих тварин та підгодівлю у складний період зими", – наголошує голова Державного агенства лісових ресурсів України Юрій Болоховець.
Нині на Волині налічують близько 900 благородних оленів і майже 700 плямистих. Лісівники запевняють: не чекаючи закінчення війни, вже відновлюють популяції різних видів тварин.
Наталія Світлова, Волинська обл., "5 канал"
Читайте також: Жив у невеликій клітці, без їжі, під обстрілами: ведмедя із Бахмуту евакуювали на Львівщину – сюжет
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
Дивіться відео за темою:
Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.