Працівники біопарку уважно стежать за пологами жирафки Яші. Матір'ю вона стає вже втретє, утім цього разу – нелегко. Вважають, це реакція тварини на війну.
"Жирафи ходять вагітними 15 місяців і планувався цей жирафик задовго, як почалася війна. Повітряні тривоги, сирени, дуже погано позначаються на жирафах, тому що вони дуже полохливі, прислухаються до того, що відбувається навколо, дуже переживають, нервують, додаємо звук радіо, але це не завжди допомагає", – пояснює директор Одеського біопарку Дмитро Олександров.
Встати на ніжки та навчитися робити перші кроки новонародженому допомагають працівники біопарку. Маля народилося здоровим, однак трішки замалим.
"Він десь 1,70 ростом і 60 кг вагою, попередні брати були трохи важчими і трохи вищими, я це пов'язую з нервовим станом мами, тому що особливо весна була у нас така досить галаслива", – каже спеціаліст.
Ім'я жирафеня отримало на честь героя мультика – Мелман. І хоча жираф Мелман з'явився на світ лише тиждень тому, дитинча вже поступово досліджує вольєр. Мати ж не відходить від нього ні на крок.
Мешкатиме Мелман поки що у закритому вольєрі, він тепліший. Знайомити з відвідувачами жирафа випустять уже навесні, коли той підросте. Нині малюк поступово звикає до людей і навколишнього середовища.
"Дивиться дуже добре, грайливий такий, підходить до клітки, роздивляється, що ми робимо, дуже допитлива малеча", – зауважив працівник біопарку Дмитро Танцюра.
Відвідувачі біопарку поповненню радіють.
"Мабуть, у цей час це максимально цікаво, тому що мало яскравих моментів. Ми полюбляємо жирафів, приїхали до біопарку, тому що зараз мало місць, де можна завітати та насолодитися природою, саме жирафами, дикими тваринами", – ділиться думками відвідувач Віктор.
Через війну біопарк суттєво скоротив штат працівників, довелося навіть евакуювати до Африки 9 хижаків, аби зменшити витрати на утримання. Забирати назад не планують, через надто дороге транспортування.
"Ми передали безкоштовно 9 левів для репатріації у ПАР парк сафарі. Було підписано акт прийому-передачі, в якому чітко зумовлено зазначено, що ці леви потраплять у парк, вони не будуть використовуватися в комерційних цілях, на них не проводитиметься полювання чи дресирування. Ми скоротили таким чином до 300-400 кг м'яса, це близько 25-30 тис. грн на тиждень", – зазначив директор Одеського біопарку.
Нині біопарк готується до зими, запасається кормами та міркує, як заощаджувати, аби утримати тварин.
Ольга Дунська, Сергій Іщенко, Одеса, "5 канал"
Читайте також: Можна приходити погратися, а можна й додому забрати: як у Києві на ВДНГ працює притулок для тварин
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
Дивіться також відео за темою:
Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.