Дихати киснем по черзі. У лікарнях Дніпропетровщини не вистачає кисневих апаратів. Рідні інфікованих коронавірусом змушені шукати й купувати дефіцитні та дорогі кисневі концентратори самотужки. Наталя Світлова дізнавалася ситуацію в опорних лікарнях Павлограда і була вражена.
Чоловік пані Тамари хворий на коронавірус, 50% легень – уражені. Він госпіталізований до спецлікарні для інфікованих COVID-19 у Павлограді. І майже за добу дружині повідомили: для всіх киснезалежних хворих концентраторів не вистачає.
"Їх не вистачає нікому. І замість того, щоб 2 години дихати, йому давали пів години дихати, тому що треба давати наступному", – каже пані Тамара.
До пошуку дефіцитного і вартісного апарату долучилася й дочка. Шукала допомоги у соцмережах, аби придбати якнайшвидше.
"Якщо людина задихається, він не буде чекати. Він не може нічого зробити, він не буде чекати, коли ж цей апарат прийде. Дуже важко знайти кисневі балони. І ось ці кисневі апарати. Вони просто дуже дорого коштують. Не кожна родина може собі це дозволити. Мені називали від 30 і вище тисяч", – каже донька хворого пані Олена.
Також не вистачає кисневих апаратів у павлоградській лікарні інтенсивного лікування. Наразі в реанімації всього сім пристроїв. Це учетверо менше від запланованого. Нині хворі там дихають киснем по черзі.
"Як ми виходимо зі становища? У нас ті концентратори, які є, вони просто... годину дихає один пацієнт, годину – другий. Вони опрацьовують, і ось так вирішують цю проблему", – зазначає головний лікар КНП ''Павлоградська лікарня інтенсивного лікування'' Павлоградської міської ради Ірина Жицька.
Для забезпечення лікарень киснем минулого тижня Дніпропетровщина отримала 60 мільйонів гривень державних субвенцій.
"Враховуючи, що на механізми закупівлі як кисневих концентраторів, так і проведення робіт щодо технічного забезпечення кисневих станцій і кисневих мереж, це можливо зробити швидко", – пояснює заступниця директора Департаменту охорони здоров'я Дніпропетровської облдержадміністрації Вікторія Кулик.
В обласному департаменті запевняють: кисневих станцій для лікування хворих на коронавірус у лікарнях регіону побільшає вже з листопада.
Наталя Світлова, Олександр Пронський, Дніпропетровська область, "5 канал"