"Швидка допомога"
"Швидка допомога" 5 канал

У Харкові медики швидких заявили про тиск з боку Центру екстреної допомоги – що кажуть чиновники

Читайте по-русски
Лікарка Юлія Четверякова переконана – її звільнили, бо брала участь у страйку

Догани та звільнення з надуманих причин. Медики харківських швидких заявляють про тиск з боку керівництва Центру екстреної допомоги. Кажуть, це покарання за участь у страйку, що відбувся на початку травня. Чи справді медики харківських швидких потерпають? Дізнавалася кореспондентка "5 каналу" Оксана Нечепоренко.

Лікарка Юлія Четверякова віднедавна – колишня співробітниця харківської швидкої допомоги. Переконана, її звільнили, бо брала участь у страйку, що відбувся півтора місяця тому на одній із підстанцій швидких у Харкові. Тоді пів сотні медиків уперше заговорили про брак засобів захисту. А розподіл надбавок за роботу з пацієнтами, хворими на COVID-19 – назвали непрозорим. У центрі екстреної допомоги лікарка пропрацювала 3 роки. Своє звільнення вважає незаконним і планує звертатися до суду.

"Чому на незаконній підставі мені намагаються поставити прогул за статтею? Віктор Федорович мені сказав, що не варто було підписувати папірці. І запропонував по-хорошому піти за власним бажанням. Або я піду за статтею", – каже колишня співробітниця Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

Юлія Четверякова – поки єдина звільнена співробітниця швидкої. Ще близько десятка – отримали догани, погрози, переведені на незручний графік роботи.

Нині спілкуватися з журналістами лікарку Марину Сидоренко спонукав тиск з боку керівництва.

"Мені в телефонному режимі повідомили, що мене викликають на комісію з етики і деонтології. На мене вже колишня завідуюча написала рапорт, що я нецензурно розмовляю з співробітниками, погрожую розправою чоловікам. Були свідки того, що нічого не було. Ми всі дорослі люди. Хотіли зробити догану із занесенням до особової справи", – говорить Марина Сидоренко, лікарка Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

Марина Сидоренко – разом з колегами звернулася до адвокатської групи. Юристи погодилися допомогти працівникам швидкої безоплатно. Уже подали скарги до управління держпраці.

"Всі медики можуть стикатися з коронавірусом, хворими, а отримують лише обрані за незрозумілим механізмом. Вирішує якась комісія, склад комісії невідомий, вхідні дані невідомі. Отримують тільки лояльні до Віктора Федоровича працівники", – розповідає Василь Альошин, адвокат медиків.

Коментувати заяви своїх співробітників керівник Центру екстреної медицини відмовився. Лише зазначив – діють згідно з законом.

"Повірте мені, що ніякого тиску в нас немає. Все на законних підставах. Ми абсолютно прозорі і дотримуємося всіх норм закону, тому коментувати безглузді слова я не збираюся. В мене на це немає часу", – каже Віктор Забашта, директор Харківського Центру екстреної медицини та медицини катастроф.

Голова ОДА Олексій Кучер особисто перевірив деякі підстанції швидких. Каже, порушень не виявив. Тепер ініціює повний аудит Центру екстреної медичної допомоги.

"Є відповідні скарги, є з приводу прострочених препаратів, з приводу різних фінансових маніпуляцій, махінацій. З приводу відсутності засобів, з приводу їх використання. Взагалі, ви бачите, там ситуація складна. Перевірка назріла", – говорить Олексій Кучер, голова ХОДА.

Перевіряти підприємство почнуть з понеділка. Тим часом медики та представники громадських організацій направили листа до Харківської обласної ради. Вимагають проведення позачергової сесії та звільнення керівника Центру екстреної медицини.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал"

Попередній матеріал
У Львові на пенсіонерку впало дерево – що кажуть у поліції
Наступний матеріал
Александр Квасневський про політичні переслідування та майбутнє України на політичній мапі – "ІнфоВечір"
Loading...

Одна медсестра на 50 пацієнтів: в інфекційній лікарні Харкова тотальна нестача рук – хто винен

На Харківщині у психіатричній лікарні виявили спалах коронавірусу – що відомо

Замість ШВЛ: харківські лікарі вигадали, як рятувати життя за допомогою поліетиленових пакетів – лекція вже є в Youtube