Інфекційна лікарня Харкова
Інфекційна лікарня Харкова 5 канал

Одна медсестра на 50 пацієнтів: в інфекційній лікарні Харкова тотальна нестача рук – хто винен

Читайте по-русски
В інфекційній лікарні захворіли зо два десятки медиків

Одна медсестра на 50 пацієнтів, а лікарі не підходять до пацієнтів по кілька годин. Усе через перевантаження. У таких умовах працює харківська інфекційна лікарня. На коронавірус там захворіли понад два десятки медпрацівників. Тим часом чиновники у всьому обвинувачують керівника закладу, який нині теж хворий на COVID-19. Докладніше розповість журналістка "5-го" Оксана Нечепоренко.

На пів сотні пацієнтів інфекційної лікарні – один лікар і одна медсестра. У такій ситуації медики просто звільняються. Виконувати необхідні процедури нікому. Це розповідає про харківську інфекційну лікарню завідувач кафедри Медичної академії післядипломної освіти Володимир Корсунов, який консультує медиків.

"Якщо один анестезіолог працює на 10-12 пацієнтів, він мусить ще бігати по відділеннях, дивитися – кому стало гірше. Він мусить ходити в приймальне відділення, оглядати тих, хто надходить, якщо він тяжкий, він мусить інтубувати, він мусить реанімувати, він мусить коригувати параметри вентиляції. Він мусить пам'ятати й осмислювати всі аналізи, яких купа", – пояснює Володимир Корсунов.

В інфекційній лікарні захворіли зо два десятки медиків. Причина цього – перевантаження, вважає Корсунов. Його пост у соцмережі про відсутність ліків і тотальну нестачу рук викликав чималий резонанс. А волонтери про це казали ще два тижні тому, але тоді чиновники запевнили, що ситуація під контролем.

"Це одна з лікарень, яка найкраще оснащена. У плані персоналу – лікарів у них 104%, середнього медперсоналу 93,6, тобто говорити про те, що там не вистачає працівників я б на сьогодні не сказав. Тому що на сьогодні вона одна з найкращих за наявністю медпрацівників", – запевняв директор Департаменту охорони здоров'я Харківської ОДА Вадим Іванніков.

Чиновники стверджують: на рахунку лікарні – понад півтора мільйона гривень. Гроші призначалися саме на закупівлю ліків. У тому, що їх не закупили, чиновники обвинувачують головного лікаря закладу.

"Менеджер, якщо він дійсно вбачає якісь прогалини, якісь проблеми, повинен негайно реагувати про це, але в спосіб та порядок. Ти повинен все зробити, аби твоя лікарня була забезпечена ліками, якщо є якась претензія до Департаменту охорони здоровєя, будь ласка? на моє ім'я", – заявив голова Харківської обласної державної адміністрації Олексій Кучер.

Волонтери, які допомагали лікарні збирати кошти на ліки, вважають: влада просто хоче перекласти відповідальність на плечі головного лікаря Павла Нартова, який теж захворів на COVID.

"Нартов, як головлікар, весь час бореться з двома вітряними млинами, з такими, яких неможливо самотужки перемогти, він бореться з вірусом, рятуючи людей. І намагається хоч якось захистити свій персонал. Так, є похибки, коли ви – одна лікарня на мільйонне місто", – зауважила волонтерка Наталія Попова.

Нині більшість інфікованих медиків перебувають у лікарні, яка продовжує приймати пацієнтів. Чиновники стверджують: нині медзаклад напівпорожній. Частину пацієнтів, що одужали, на доліковування планують перевести в іншу лікарню. Тим часом через масове захворювання медиків поліція розпочала перевірку. Якщо вона доведе якісь порушення, справу розглядатимуть у межах кримінального провадження.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал"

 

Попередній матеріал
Коментар Петра Порошенка щодо справи про незаконне переміщення картин
Наступний матеріал
Зґвалтування в Кагарлику: ДБР повідомило про підозру двом поліцейським
Loading...

"Вони повністю "нафаршировані" осколками": у лікарні розповіли про стан поранених біля Трьохізбенки армійців

Коронавірус у світі: в Італії послаблюють карантин, а у Мексиці відкривають польові кухні для родичів хворих

У Києві зросла кількість хворих на пневмонію – КМДА

Скорочення ліжко-місць у Слов’янській районній лікарні: пацієнти планують звертатися до Зеленського

За два місяці ми так і не змогли налагодити необхідну кількість тестувань – лікарка про ситуацію з COVID-19 в Україні

Пацієнт уже мав стати донором органів, але одужав: унікальна історія зі Львова