Переробка сміття
Переробка сміття greenvillejournal.com

У Дніпрі чоловік облаштував у будинку пункт прийому побутових відходів – сміття він сортує і продає

Читайте по-русски
Різний непотріб йому зносять мешканці з усього міста

Гроші за сміття. Мешканець дніпровської багатоповерхівки облаштував у своєму будинку пункт прийому побутових відходів: сортує його і продає, а за зароблені гроші облаштовує будинок. Різний непотріб йому зносять не лише сусіди, а й жителі зі всього міста. Як усе влаштовано – бачила журналістка "5 каналу" Наталя Світлова. 

У цьому підвалі багатоповерхівки з два десятки контейнерів для різного виду побутових відходів: упаковок, пляшок, кришок та пакетів.

Усе сміття Каміла спочатку сортує вдома, а потім приносить у цей пункт збору. Пункт відкрив місцевий екоактивіст Олександр Гречка у підвалі будинку, де мешкає. За рік кількість охочих здавати сюди побутові відходи виросла з десяти сусідів до сотень дніпрян.

Утім заробляти на сортуванні відходів не так просто. Олександру за рік роботи його пункту зібраних грошей вистачило на самі контейнери та встановлення світла у підвалі. У майбутньому планує назбирати на ремонт комунікацій та під'їзду.

"Зараз я планую труби поміняти, зараз от світло зробили. Потім далі робити, щоб було нормально заходити", – каже активіст Олександр.

Протягом останніх років кількість дніпрян, які бажають сортувати побутові відходи, збільшилася в рази. Усе, що можна надалі переробити, вони приносять у пункти, які працюють виключно на волонтерських засадах. У Дніпрі таких, що мають приміщення, – три.

Однак заробити великі гроші лише на сортуванні відходів поки що не вдасться. Нині це скоріше додаткове навантаження, говорить керівниця громадського формування "Екопатруль".

"Це дуже важко робити. І за рахунок тільки зібраного об'єму може бути якийсь бізнес. Тобто поки не буде законодавчої бази, поки не буде стабільних гарантій від держави, цей ринок не буде далі рухатись", – каже керівниця громадського формування "Екопатруль" Тетяна Лампіка.

За словами самого Олександра, від свого хобі він отримує неабияке задоволення, адже завдяки його зусиллям кількість сміття та непотребу в рідному місті зменшується.

Наталя Світлова, Олександр Пронський, Дніпро, "5 канал"

Попередній матеріал
Полум'я видно за 5 км: в Індонезії на нафтопереробному заводі стався вибух – вражаюче відео
Наступний матеріал
В Індії розпочався фестиваль весни Холі – учасники свята обсипають одне одного кольоровими порошками
Loading...

"Вандалізм": на одній з вулиць Луцька по-варварському кронували дерева – розгорівся скандал

Рубіжне на Луганщині заливає нечистотами: відходи вкрили гектари землі – як уникнути катастрофи

Агрохімікати, важкі метали та навіть ртуть – що знайшли у воді Дніпровського басейну та чи п'ють її українці

Окупована частина Донбасу на межі екологічної катастрофи через радіоактивні викиди

У Криму пересох відомий водоспад

Київ знову в рейтингу міст із небезпечним рівнем забруднення повітря