Музей Шевченка у Каневі
Музей Шевченка у Каневі 5 канал

Тріщини та грибок: чому навіть після легкого дощу "потопає" музей Шевченка в Каневі

За кілька років грибок може вразити всю будівлю, зокрема, й провідну архівну частину, де зберігають рукописи та картини Шевченка

Врятувати національні надбання закликають працівники музею Тараса Шевченка, що в Каневі. Через недосконалу систему гідроізоляції музей затоплює дощовою водою. Масштабний ремонт там робили сім років тому, проте тоді роботи виконали абияк.

Тріщини, грибок та облущені стіни, у повітрі – запах плісняви. Так зустрічає відвідувачів Національний музей Шевченка. У виставкових залах – мокрі стіни та обвалена штукатурка. Після дощу підлога тоне у воді.

За декілька років грибок може вразити всю будівлю, зокрема, й провідну архівну частину, де зберігають рукописи та картини Шевченка. "Саме страшне в цьому, що з'являється грибок і вентиляція може його рознести по всьому музеї, по залах експозиційних", – каже заступник директора Леонід Сагайдак.

На капітальний ремонт та добудову музею сім років тому витратили майже 100 млн грн. А от про гідроізоляцію не подбали – такий висновок озвучує досвідчений будівельник, який оглянув музей. "Гідроізоляцію так, треба з нуля робити, наново. Спочатку із зовнішньої сторони відкопати все і зробити нормальний замок, гідроізоляцію", – наголошує інженер-гідробудівельник Анатолій Гонтар.

За неякісний ремонт компанію-підрядника з Київщини оштрафували на майже два млн грн. Але та грошей досі не заплатила. Тепер музейники вимагають від чиновників втрутитися в ситуацію. "Після 2014-го року нам Міністерство культури, незважаючи на всі наші звернення, ні кредиторської заборгованості не погашає за виготовлений проект, ні коштів не дає на виконання самих робіт", – звітує заступник начальника департаменту архітектури Черкаської ОДА Альона Бережна.

Заклад підпорядкований саме Міністерству культури. Там обіцяють посприяти розв'язанню проблеми. "В процесі формування проекту Державного бюджету на 2018-й рік Мінкультури врахувало потребу Заповідника в розмірі 12,6 млн грн та направило їх на опрацювання до Мінфіну", – йдеться в офіційній відповіді.

У музеї побоюються – якщо найближчим часом не виправити недоліки будівельників, то за декілька років заклад доведеться зачиняти. Музей належить до Шевченківського національного заповідника, куди щороку приїжджають близько 100 тис. туристів з усіх країн світу.

Яна Лимаренко, Олександр Коваленко, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

"Форма Шанель і розкіш Діора": У Парижі ательє легендарного Ів Сен-Лорана перетворили на музей

Попередній матеріал
Вимушені канікули: у Дніпрі на карантин відправили вже п'ять тис. учнів
Наступний матеріал
Смертельна ДТП у Харкові: у крові Зайцевої виявили кодеїн
Loading...

"М'яко, зручно, добре": На Черкащині з'явилося соціальне таксі для людей з інвалідністю

Вдома у трьох кофтах і валянках: чому 25 багатоповерхівок Кам'янки досі без опалення

"Дніпровські павучки" плетуть маскувальні сітки для бійців АТО

Cпогади очевидців Голодомору на Черкащині

"Нас вбивали, бо ми – українці": у Києві презентували виставку про Голодомор

"Хацьківський Страдіварі": пенсіонер на Черкащині створює унікальні скрипки