5 канал

"Нас вбивали, бо ми – українці": у Києві презентували виставку про Голодомор

В основу виставки лягли не лише численні архівні дані, а й спогади очевидців

До Дня вшанування пам'яті в Національному музеї «Меморіал пам'яті жертв голодоморів в Україні»  відвідувачам презентували документально-публіцистичну виставку. 

Проект "Нас вбивали, бо ми – українці" створювали півроку у співпраці з кількома великими архівами – вищих органів влади та управління, громадських об'єднань, галузевого архіву СБУ та зовнішньої розвідки, кіно-, фото-, фоноархіву і двох музеїв: Івана Гончара та Української революції 19171921 років, передає "5 канал".

В основу виставки лягли не лише архівні дані, а й спогади очевидців. Дослідники та куратори вбачають ексклюзивність проекту у проведених паралелях із сьогоденням і здобутками нових фактів.

Інсталяція виставки  плакати з історичними довідками, викладеними доступно і зрозуміло. Матеріали планують перекласти декількома мовами.

"Вона показує зв'язок злочину Голодомору вже із сучасними подіями на території України. Мається на увазі війна на сході України, події у Криму, з цими імперськими зазіханнями Російської Федерації. Зараз РФ у цьому питані, зокрема, стає таким собі правонаступником Радянського союзу у запереченні, приховуванні правди",  каже співавтор виставки Михайло Костів. 

Попередній матеріал
Поступки України та "вибрики" Білорусі: як минув саміт Східного партнерства
Наступний матеріал
Яке значення для відносин Києва і Брюсселя матиме підсумкова декларація саміту Східного партнерства – "Час. Підсумки дня"
Loading...