www.belvpo.com

Пережили геноцид: в Україні створюють найбільшу електронну базу свідчень жертв Голодомору

Кожен користувач може створити сторінку власної родини, або ж доповнити вже опубліковані дані збірками з родинного архіву

В Україні створюють єдину електронну базу свідчень жертв Голодомору 1932-33 років. Там будуть розміщені десятки тисяч вже записаних життєвих історій, а також усі доступні фото, відео та документальні матеріали про ці трагічні події, передає "5 канал".

Науковці стверджують – це буде найбільший у світі ресурс, присвячений штучному голоду в Україні, від якого загинули 4 мільйони українців. Кожен користувач може створити сторінку власної родини, або ж доповнити вже опубліковані дані збірками з родинного архіву. Як повідомила куратор проекту Ярослава Музиченко, дослідники поступово доопрацьовуватимуть та оцифровуватимуть зібрані за кілька десятиліть усні свідчення, адже частина з них досі зберігається на касетах чи на папері.

"Ми мріємо про те, щоби кожен із вас міг звернутися до розділу "Родинні історії", в системі пошук набрати ім'я своїх батьків, дідів, і щоби там випала ваша особиста сторінка. І все, що ви хочете розказати, і все, що ви маєте показати, і щоби цей світ вашої родини – про нього знали", – пояснила куратор проекту "Голодомор 1932-33 років: родинні історії" Людмила Гриневич.

Першу колекцію, яку виставлять на сайт, зібрала вчителька математики з Луганщини Віра Анусова. Від середини 80-х років минулого століття жінка проінтерв'ювала понад 500 земляків, які пережили Голодомор.

"Залучала до цієї роботи і дітей, але якщо я бачила, що розповідають люди таке, що можна поберегти дітей, то я казала, то я просила – дітки, вийдіть, будь ласка, посидьте. А я вам все перекажу", – згадує вона.

Голова Асоціації єврейських організацій і громад (ВААД) України Йосиф Зісельс наголосив, що Україна має знати поіменно всіх катів, винних у Голодоморі.

Від Колізею до площі Іспанії: Як українки заквітчали вишиванками вулиці Риму – фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Спецпрограми та тренажери: як виглядає перший центр підготовки з тактичної медицини ЗСУ
Наступний матеріал
Сміттєвий колапс: Львів проситиме Кабмін оголосити надзвичайний стан
Теги:
Loading...

Спецпрограми та тренажери: як виглядає перший центр підготовки з тактичної медицини ЗСУ

"Типові травневі дощі": коли українцям чекати погіршення погоди

На Донеччині у шахті загинув молодий гірник

У Вінниці поблизу пішохідних переходів встановили яскраві манекени-школярі

18 травня кримські татари вшанують жертв геноциду молитвою – Чубаров

Євробачення-2017: Багато "чому", але все позаду