Експертний корпус / Facebook

Україна має знати поіменно всіх катів, винних у Голодоморі – Зісельс

  Голодомор – це одна з найстрашніших трагедій ХХ сторіччя. І хоч із крахом комунізму так і не відбулося суду над ним, але всіх винних за злочин Голодомору ми маємо знати поіменно

  На цьому наголосив голова Асоціації єврейських організацій і громад (Ваад) України Йосиф Зісельс під час прес-конференції, присвяченої старту міжнародної програми "Голодомор 1932-1933 років: Пам'ять в ім'я майбуття". Він заявив, що Україна має знати поіменно всіх катів, винних у Голодоморі, передає "Укрінформ".

  "Голодомор – це один з найзліших злочинів комуністичної партії і тих, хто їй прислуговував. На жаль, ми, навіть дисиденти 1970-80 років, не змогли організувати суд над комунізмом, де одною з найстрашніших сторінок був би Голодомор. Було дуже мало сил для цього. І це визначальний чинник того, що досі цей злочин не звучить так, як йому належить звучати. Україна ніколи не знала голоду, і в такій країні організувати штучний голод і заморити голодом мільйони людей – це був дуже підступний злочин з боку влади. І це треба проаналізувати. Треба знати всіх катів, які брали в цьому участь. Інакше це ніколи не стане на належний рівень вивчення і розвитку культури пам'яті в нашій країні", – наголосив Йосиф Зісельс.

  Він також зазначив, що Україна волею своєї історії ніколи не була моноетнічною країною, в ній завжди проживали різні етнічні меншини, і Голодомор зачепив не тільки етнічних українців, а й етнічні меншини, які проживали в районах, на які була спрямована політика Голодомору. І це також треба вивчати.

  Нагадаємо, у грудні минулого року Верховна Рада України звернулася до національних парламентів держав світу щодо визнання Голодомору 1932-1933 років в Україні злочином геноциду українського народу. 

  Попередній матеріал
  Поблизу Авдіївки ворог атакував з танків та мінометів: двоє військових загинуло, 11 бійців поранено та травмовано
  Наступний матеріал
  Гройсман заявив про намір виставити на продаж більше 3 тис. держпідприємств
  Loading...

  ЮНІСЕФ: Життя майже півмільйона дітей в Ємені під загрозою

  За дві доби у Сомалі 110 людей померли від голоду

  Сомалі загрожує голод, президент країни оголосив надзвичайний стан

  Гнутове здригається від вибухів: Чим армійці пояснюють активність ворога

  Опинитися просто неба: Чому в Кременчуці завод виставив на аукціон гуртожиток з людьми

  Ховають артилерію в житлових кварталах – що викриває кадровиків РФ у Новозванівці