unhcr.org

Сомалі загрожує голод, президент країни оголосив надзвичайний стан

  Посуха та війна з ісламістами призвели до нестачі продовольства. Влада Сомалі закликає міжнародну спільноту допомогти країні

  Президент Сомалі Мохамед Фармаджо у вівторок, 28 лютого, оголосив у країні надзвичайний стан через посуху, повідомляє видання DW.

  Від неї страждають 6,2 мільйона осіб. Брак доступу до питної води може викликати поширення холери, побоюються представники гуманітарних організацій. "Ми не можемо і не повинні чекати", – заявив Фармаджо у зверненні до міжнародної спільноти, бізнесу та сомалійської діаспори із проханням допомогти "уникнути гуманітарної трагедії".

  Уряд Сомалі покладає відповідальність за скрутну ситуацію значною мірою на ісламістів з угруповання "Аш-Шабаб", військовий конфлікт з яким блокує доступ гуманітарних організацій до цілих регіонів країни і призвів до втрати значних обсягів урожаю.

  Тим часом до столиці країни Могадишо вже прибули тисячі голодних селян із дітьми з ознаками сильного недоїдання. У 2011-2012 роках через голод в Сомалі загинули близько 250 тисяч населення.

  Попередній матеріал
  Порошенко підбив підсумки українського головування у Радбезі ООН
  Наступний матеріал
  Нацполіція виявила нові "квести" у "групах смерті" для підлітків

  Кривавий теракт в Сомалі: кількість жертв зросла до 39 осіб

  У Сомалі через помилку терористів в мікроавтобусі згоріли 18 цивільних

  Напад на готель у Сомалі: кількість загиблих зросла