Петро Порошенко в Радбезі ООН
Петро Порошенко в Радбезі ООН Facebook / Петро Порошенко

Порошенко підбив підсумки українського головування у Радбезі ООН

  За ініціативи України вдалося більш активно залучити Радбез ООН до вирішення проблем миру і безпеки Європи

  Президент України Петро Порошенко привітав українських дипломатів з успішним головуванням України в Раді безпеки ООН у лютому. Про це він написав на сторінці у Facebook.

  "Вітаю українську дипломатію з успішним головуванням України в Раді Безпеки ООН протягом лютого. Дякую всім нашим партнерам за дружню підтримку, єдність та солідарність з Україною у цей відповідальний період", – зазначив глава держави.

  Він також повідомив, що за ініціативою України вдалося більш активно залучити Раду Безпеки ООН до вирішення проблем миру і безпеки на Європейському континенті.

  "Проведені відкриті дебати щодо конфліктів в Європі привернули увагу всього світу до російської агресії на Донбасі, передусім у контексті ескалації в районі Авдіївки. Відтепер слово "Авдіївка" увійшло до міжнародного лексикону як символ героїзму українського війська, непереборності духу українців та цинізму російської агресії", – підкреслив Порошенко.

  Крім того, Президент нагадав, що Радбез ООН ухвалив внесену Україною резолюцію про захист критичної інфраструктури від терористичних атак.

  За словами Порошенка, з найвищої безпекової трибуни світу Україна спільно з партнерами рішуче засудила російську агресію на Донбасі та окупацію Криму і наголосила на важливості збереження санкцій щодо Росії до відновлення територіальної цілісності України.

  Зазначимо, що у березні головувати в Радбезі ООН буде Британія. Президент України побажав наступникам успіхів та запевнив у підтримці з боку українських дипломатів. 

  Як повідомлялося, 28 лютого Росія і Китай заблокували резолюцію Радбезу ООН про санкції щодо Сирії. Так РФ учергове скористалася правом вето під час голосування. Зазначимо, що раніше чільник МЗС України Павло Клімкін заявив, що Радбез ООН потребує негайного реформування через зловживання правом вето.

  Попередній матеріал
  Луценко гостро відреагував на рішення ВСУ щодо "Юри Єнакіївського"
  Наступний матеріал
  Сомалі загрожує голод, президент країни оголосив надзвичайний стан
  Loading...

  Клімкін: Радбез ООН потребує негайного реформування через зловживання правом вето

  Гейлі на Радбезі ООН: Більш тісна взаємодія між США та РФ ціною України – неприйнятна

  Клімкін пояснив, чому постійне членство Росії у Радбезі ООН – це фундаментальна проблема