Володимир Єльченко, Радбез ООН 5 канал

Екстрене засідання Радбезу ООН: найважливіші тези виступів та цинічні заяви Чуркіна

Попри те, що дипломати з різних країн світу вимагали від РФ припинити агресію на Донбасі, риторика російського представника Віталія Чуркіна так і залишилася незмінною

Екстрене засідання Радбезу ООН надвечір четверга, 3 лютого. У Нью-Йорку дипломати обговорювали ситуацію в Авдіївці. Представник України Володимир Єльченко продемонстрував членам Ради світлини – загиблого бійця та зруйнованого будинку. Агресивні дії Росії засудили Сполучені Штати, Велика Британія та Франція і вкотре закликали дотримуватися припинення вогню та імплементації Мінських угод.

Постійний представник США в ООН Ніккі Гейлі закликала припинити агресію та поважати суверенітет України. Це був її перший виступ на новій посаді.

Гейлі наголосила: США хочуть поліпшити відносини з Росією, однак складна ситуація на Сході України вимагає рішучого засудження дій Федерації.

Крім того, представник США спростувала чутки про те, що Вашингтон планує скасувати санкції проти Росії. Поки Москва не поверне Україні анексований Крим, про це не може й бути мови, запевнила Гейлі.

"Скрутне становище на сході України змушує нас засуджувати дії Росії. Посилення боїв зруйнувало інфраструктуру і порушило нормальний перебіг життя тисяч людей… Ми закликаємо Російську Федерацію поважати територіальну цілісність і суверенітет України. Без цього конфлікт розв'язати неможливо", – підкреслила Ніккі Гейлі.

До поліпшення ситуації на Донбасі закликали і представники Франції, Великої Британії, Китаю, Італії та низки інших країн світу. Зокрема, Париж наголосив на важливості саме політичного врегулювання та закликав Росію вплинути на сепаратистів. Лондон теж покладає усю відповідальність на Москву.

"Відповідальність за виникнення конфлікту на сході України і його продовження лежить безпосередньо на Росії та сепаратистах, яких вона підтримує. Сполучене Королівство і надалі підтримуватиме Україну, її суверенітет і територіальну цілісність", – зазначив постійний представник Великої Британії при ООН Метью Рікфорд.

Дивіться також: Росія б'є по Авдіївці, щоб побачити реакцію США

Український представник в ООН Володимир Єльченко заявив, що Україна зуміла дати відсіч російським військам, але змушена платити за це життями своїх захисників.

"Це фотографія офіцера Андрія Кизила. 29 січня його вбили в Авдіївці. Подивіться йому в очі, пане російський посол. Його вбили ваші нападники, з вашої зброї. Наші люди вшановують пам'ять своїх загиблих на колінах. А це – житловий будинок в Авдіївці. Там мешкали щонайменше півтори тисячі людей. Його обстріляли терористи. Люди вибігали з дому у 20-градусний мороз. Ті, хто чинить це зло, і ті, хто віддає накази – мають постати перед правосуддям. І це неминуче", – підкреслив Єльченко.

Єльченко наголосив, що Росія проігнорувала понад 200 запитів України припинити бойові дії навколо Авдіївки.

"Росія має зупинити своїх військових та доправлення озброєнь до України. Ми закликаємо Росію не підтримувати терористів, а також припинити нарощувати сили вздовж нашого кордону", – заявив постійний представник України в ООН Володимир Єльченко.

А от риторика російського представника Віталія Чуркіна так і залишилася незмінною. Обвинувачення в ескалації конфлікту він відкидає, так само як і закиди щодо окупації Криму.

Дивіться також фотогалерею: "Наслідки обстрілів житлового кварталу Авдіївки "

Наслідки обстрілів житлового кварталу Авдіївки – фоторепортаж

/
наслідки обстрілів Авдіївки 29 січня
/
наслідки обстрілів Авдіївки 29 січня
/
наслідки обстрілів Авдіївки 29 січня
/
наслідки обстрілів Авдіївки 29 січня
/
наслідки обстрілів Авдіївки 29 січня
/
наслідки обстрілів Авдіївки 29 січня
/
наслідки обстрілів Авдіївки 29 січня
/
наслідки обстрілів Авдіївки 29 січня
/
наслідки обстрілів Авдіївки 29 січня

Єльченко ж укотре наголосив – Україна шукає миру і робить усе, щоб повернути його, але для мирного розв'язання конфлікту бракує політичної волі Москви.

Варвара Міранкова, Оксана Думська, "5 канал"

Попередній матеріал
Волонтери оприлюднили запис розмови терориста із загону "Гіві", що жаліється на ЗСУ
Наступний матеріал
СБУ опублікувало відео затримання "титулованого" бойовика на прізвисько "Сєдьмой"
Loading...

Єлісєєв: На Донбасі необхідно розгорнути миротворчу місію ООН

Зруйнована Авдіївка та фото загиблого захисника: як проходило екстренне засідання Ради Безпеки ООН

Ситуація напружена: Що побачило Агентство ООН в Авдіївці