inforesist.org

Клімкін пояснив, чому постійне членство Росії у Радбезі ООН – це фундаментальна проблема

  Очільник МЗС також закликав ООН бути "більш ефективними" у вирішенні конфліктів

  Міністр закордонних справ України Павло Клімкін наголосив, що постійне членство Російської Федерації у Радбезі ООН є фундаментальною проблемою для організації через розпалювання Росією конфліктів по всій Європі. Про це він сказав на засіданні Ради безпеки ООН щодо нерозв'язаних конфліктів у Європі, повідомляє УНІАН.

  "В останні десятиліття Європа зіштовхувалася з низкою конфліктів. Ці конфлікти, які залишаються нерозв'язаними, мають одну спільну особливість – активну залученість Росії, зокрема, у стратегії розпалювання, участі, і підтримки... зі створення мінливих гарячих точок по усьому континенту. Це може бути задіяно кожного разу, коли Росія вирішить, що це відповідає її інтересу. Якщо такого роду агресія відбуватиметься безперешкодно, кожен затяжний конфлікт може стати гарячим по-справжньому у будь-який момент, коли держава-агресор продовжуватиме створювати нові загрози та виклики в інших місцях", – наголосив Клімкін.

  "Фундаментальною проблемою для Організації Об'єднаних Націй є те, що архітектор цієї стратегії сидить за цим столом як постійний член Ради безпеки ООН... Росія вдалася до порушення документів, які дійсно були розроблені як "наріжні камені" миру – Статуту ООН, Паризької хартії для нової Європи та Гельсинського заключного акту", – додав політик.

  Окрім того, Клімкін наголосив, що Україна вважає, що всі ключові структури ООН, в тому числі генеральний секретар Організації та Рада Безпеки, можуть бути більш ініціативними та ефективними в процесі врегулювання сучасних конфліктів, повідомляє "Укрінформ".

  "Україна вважає, що генеральний секретар повинен діяти ініціативно в ситуаціях, пов'язаних з попередженням і впливом на конфлікти. Ми також повністю згодні з генеральним секретарем, що Рада безпеки має більш активно використовувати варіанти, викладені у главі 6 Статуту ООН (Мирне вирішення суперечок)", – заявив український міністр.

  Водночас він підкреслив, що генсек також не повинен відсторонятися від того, щоб звертати увагу Радбезу на небезпечні події відповідно до статті 99 Статуту ООН. "Жоден з цих інструментів не використовувався у 2008 році (під час агресії Росії проти Грузії), або в 2014 році (початку агресії РФ проти України) попереднім генеральним секретарем", – нагадав Клімкін. Він висловив переконання, що як перший крок на цьому напрямі "генеральний секретар міг би розробити варіанти для політичної присутності та присутності у плані безпеки ООН в Україні та щодо способів співробітництва з ОБСЄ".

  Окремо Клімкін наголосив на необхідності провести реформу в роботі Ради Безпеки ООН, щоб унеможливити зловживання правом вето. "Рада Безпеки має бути здатною ефективно реагувати на конфлікти незалежно від потенційної присутності держави-сторони конфлікту в якості постійного члену РБ ООН", – заявив український міністр.

  Як повідомляв 5.UA, сьогодні у Радбезі ООН за головування України відбувається засідання щодо конфліктів у Європі.

  Попередній матеріал
  В "Укрдорінвесті" розповіли, чи може Україна заробляти на власних дорогах
  Наступний матеріал
  Гейлі на Радбезі ООН: Більш тісна взаємодія між США та РФ ціною України – неприйнятна
  Loading...

  Сьогодні на засіданні Радбезу ООН головуватиме Клімкін: про що буде йтися на зустрічі

  Ратифікація Угоди про асоціацію Україна-ЄС: Клімкін провів зустріч з нідерландським колегою

  Клімкін розповів, які питання неодмінно порушить на зустрічі у Нормандському форматі