rian.com.ua

Клімкін розповів, які питання неодмінно порушить на зустрічі у Нормандському форматі

На полях саміту в Мюнхені має має відбутися зустріч у Нормандському форматі

Ключові виклики у сфері безпеки, міграційну кризу та майбутнє Європейського Союзу протягом двох днів обговорюватимуть у Мюнхені. Там стартувала 53-я Міжнародна конференція з безпеки. Лідери десятків країн та високопосадовці вже прибули на конференцію, зокрема й українська делегація на чолі з Президентом. Про це повідомляє "5 канал".

Станом на 18:00 відбулися перші дві дискусійні панелі. На них учасники зосередилися здебільшого на внутрішніх проблемах Європейського Союзу. Зокрема, говорили про економічну стабільність, співпрацю зі США в галузі безпеки, вихід Великої Британії з Євросоюзу.

Крім того, учасники погодилися, що необхідно оперативніше реагувати на нові виклики, а НАТО має не лише зміцнювати обороноздатність, а й оперативно реагувати на нові загрози. Такою загрозою вважають саме Росію через її агресивну політику.

Українську ж делегацію представляють Президент Петро Порошенко та міністр закордонні справ Павло Клімкін. На полях саміту також має відбутися зустріч у Нормандському форматі. Про свої очікування розповів Павло Клімкін.

"Я буду тиснути на два ключові виміри: це безпека, для того, щоб ОБСЄ мало здатність краще контролювати обстріли, а головне – тиснути, щоб їх не було, щоб у нас реально був контроль над всією територією Донбасу. І друге питання, по якому буду особливо тиснути, - це звичайно гуманітарне. Зокрема доступ Червоного Хреста, наш доступ до наших заручників і, звичайно, головне питання - це їх звільнення. Обов'язково порушу питання щодо "дорожньої карти", - заявив він.

А вже за півгодини  до дискусій долучиться Президент Петро Порошенко. Дискутують на тему "Майбутнє заходу – занепад чи піднесення". Також у цій панелі братимуть участь міністри закордонних справ Польщі - Анджей Дуда, Великої Британії – Борис Джонсон та американський сенатор Джон Маккейн. 

Як повідомлялося, голова Мюнхенської конференції з безпеки Вольфґанґ Ішинґер висловився за приєднання США до Нормандського формату переговорів.

Нагадаємо, 17 лютого у Мюнхені стартувала безпекова конференція, на якій планується обговорити майбутнє Європи, кібербезпеку та агресію Кремля.

Попередній матеріал
Мін'юст скасує більше 100 актів ДФС та інспекцій "радянського зразка"
Наступний матеріал
Бойовики знову обстріляли Авдіївку: поранено двох мирних жителів

Ішинґер пропонує Трампу приєднатись до Нормандського формату

Стали відомі дата та місце зустрічі голів МЗС "нормандської четвірки"

Російська сторона візьме участь у зустрічі в "нормандському форматі"