"Синій кит" - групи смерті
"Синій кит" - групи смерті фото із соцмереж

Нацполіція виявила нові "квести" у "групах смерті" для підлітків

Зокрема, серед так званих "завдань" для дітей у відповідних групах соцмереж – раптове перебігання дороги перед машинами

Поліція встановила групу дітей, яка найбільш вразлива до діяльності так званих "груп смерті" у соціальних мережах – це категорія підлітків віком 13-17 років. Переважно це діти з не зовсім благополучних родин, повідомляє прес-служба Нацполіції.

Крім того, зазначається, що наразі правоохоронці фіксують появу ще кількох подібних "розваг".

"Так звані "куратори" виявляють у соцмережах сторінки підлітків, які з тих чи інших причин перебувають у депресивному стані. Відтак через систему так званих "квестів" (завдань з обов’язковим спричиненням собі тілесних ушкоджень або заподіянням болю) зловмисники з допомогою методик нейролінгвістичного програмування, погроз або шантажу намагаються довести дітей до суїциду", – інформують у поліції.

До нових "флешмобів" зловмисників належать завдання зникнення підлітка на добу з місця проживання або навчання без жодного повідомлення про себе. "З початку року до поліції надійшло 744 заяви про зникнення підлітків. 670 з них були оперативно знайдені поліцейськими", – повідомили в поліції.

"Ще одна небезпечна "розвага" – раптове перебігання дороги перед транспортними засобами. З початку 2017 року жертвами подібних "розваг" вже стали 376 дітей віком до 18 років, які постраждали у 332 дорожньо-транспортних пригодах. У результаті ДТП 11 дітей загинули, ще 365 – отримали травми", – додали у прес-службі.

Зараз оперативники кіберполіції разом із працівниками поліцейських підрозділів ювенальної превенції виявляють дітей під час проходження ними "квестів". Кількох підлітків вдалося врятувати буквально за крок від фінального "завдання" – самогубства.

У Нацполіції батьків закликали пильно слідкувати за дітьми та відстежувати можливу участь дитини у суїцидальних інтернет-спільнотах.

Нагадаємо, 25 лютого поліція затримала двох адміністраторів "груп смерті" у соцмережах, які доводили підлітків до самогубства.

Як інформував 5.UA, психолог розповіла, як уберегти дитину від самогубства.

Попередній матеріал
Сомалі загрожує голод, президент країни оголосив надзвичайний стан
Наступний матеріал
"Крізь крижану тишу ночі": як українські військові опановують мистецтво ведення бою вночі
Loading...

"Групи смерті" в соцмережах: психолог розповіла, як уберегти дитину від самогубства

"Група смерті" в мережі вербує дітей: у Києві поліцейські врятували дівчинку від самогубства – відео

Кіберполіція виявила в соцмережах небезпечні групи, що доводять дітей до самогубства