Навчання з тактичної медицини
Навчання з тактичної медицини 5 канал

Спецпрограми та тренажери: як виглядає перший центр підготовки з тактичної медицини ЗСУ

Закордонні партнери вклали у проект цього центру 700 тисяч доларів

У навчальному центрі "Десна" на Чернігівщині запрацював перший центр підготовки з тактичної медицини Збройних сил України. Усі знання в центрі військовослужбовцям даватимуть, базуючись на стандартах НАТО та досвіді, які бійці здобули за понад три роки проведення АТО на сході, передає кореспондент "5 каналу". 

Інструктор із тактичної медицини Тетяна Куксова здобувала власний досвід медичного інструктора на Донбасі, пройшла курси з тактичної медицини у канадських військових медиків. Нині вона передає свій досвід молодим бійцям.

Переважна більшість курсантів – чинні військовослужбовці, більшість із них уже мають бойовий досвід. Однак, навчання вони вважають корисними. "Зараз на передовій проблеми тільки в одному – це в досвіді і в знанні наших військовослужбовців правильної тактичної медицини", – каже військовослужбовець 72-ї механізованої бригади ЗСУ"Скіф".

Навчаються на якісному обладнанні. "Манекен доволі реалістичний. Нам він подобається тим, що студенти можуть відшліфовувати свою майстерність, тому що є реальні життєві показники. Манекен показує пульс, кількість крові, яку втратив постраждалий при якійсь з видів кровотеч", – пояснює інструктор із тактичної медицини Тетяна Куксова.

Створення навчального центру стало можливим завдяки фінансовій допомозі закордонних партнерів, які вклали в цей проект 700 тисяч доларів. На ці гроші закупили тренажери, медичне устаткування і спеціальні навчальні комп'ютерні програми.

Як виглядає такий собі сучасний центр – дивіться у сюжеті:

Курси триватимуть 4 місяці. Після їх завершення слухачі не лише рятуватимуть поранених на полі бою, а й навчатимуть інших військовослужбовців як медичні інструктори.

З Чернігівської області, Дмитро Мороз та Анна Кудрявцева, "5 Канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Всюди встигли, усіх врятували: рятувальники провели навчання з аеромедичної евакуації

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Генеральний директор "Мистецького Арсеналу": Попри те, що стара школа відбила у людей бажання читати, книговидання в Україні зростає
Наступний матеріал
Пережили геноцид: в Україні створюють найбільшу електронну базу свідчень жертв Голодомору
Loading...