5.ua

Надання екстреної допомоги: навчання в екстремальних умовах

Аж занадто реалістичний іспит із надання екстреної допомоги влаштували 20 медикам після закінчення 6-ти-денних курсів. Приймали його, зокрема, американські та чеські інструктори. На роль постраждалих в умовній ДТП запросили ветеранів АТО, які втратили на війні кінцівки. Тож звертаємо увагу глядачів - кров і травми, які ви побачите у репортажі - постановочні

За легендою, автівка потрапила у ДТП. У ній - 12 постраждалих. Медикам необхідно врятувати життя кожного. Іспит починається з довгого сигналу клаксона. Медики ще не знають, скільки в авто постраждалих.

Настільки реалістичних умов учасники не чекали. Скрізь кров, крики, стогін та навіть постраждалі з ампутованими кінцівками - їхні ролі зіграли поранені в зоні АТО військовики. Учасників поділили на дві групи: одні надають допомогу на місці. Стабілізують стан, потому передають іншій групі - до умовного госпіталю.

Зупинити кровотечу, стабілізувати дихання, роботу серця та внутрішніх органів. Після години стресової роботи, учасники зізнаються, до такого іспиту готовими не були.

"Розгубилися. Ми розуміли, що могло бути щось схоже, але щоби настільки реалістично", - говорить лікар-травматолог Рівненської міської клінічної лікарні Валентин Нарсія.

"Вони не тільки кричали, там же справжні кукси навіть. Був здивований, бо це не були манекени. Це були люди, в яких не було реально рук і ніг. Ну реально дуже важко", - додає лікар-травматолог Київської міської клінічної лікарні №17 Петро Нікітін.

Розгубленість медиків відчули і самі умовні постраждалі. Ветерани АТО, підказували медикам, що робити в екстремальній ситуації.

З помилками, та все ж врятували. Інструктори результатами іспиту - задоволені. Кажуть, у реальному житті, після такого тренування фахівці спрацюють одразу.

5 днів українських лікарів-травматологів навчали за світовими стандартами. Досвідом ділилися американські, чеські та троє українських фахівців. Попри війну в Україні, медики зробили акцент саме на умовній ситуації у цивільному житті.

За два роки реалізації програми в Україні, такі навчання вже пройшли 118 військових та 154 цивільних лікарі.

Наталка Коцкович, Владислав Каретник, 5 канал.

Попередній матеріал
Проти "Опоблоку": маріупольці вийшли на протест
Наступний матеріал
На Софійській площі урочисто відкрили фан-зону до Євробачення-2017
Loading...

Спецоперація у столичній підземці: як копи на "терористів" у Києві полювали

Поліцію Донеччини підняли за тривогою – як виглядає превентивне відпрацювання міста

"Ранок – не з кави": У Маріуполі почалось оперативне тренування для копів – фоторепортаж

Управління вогнем та посилення боєздатності: На Житомирщині у десантників відбулися військові навчання - відео

"Надзвичайники у дії": як ліквідували "витік хлору" на водопровідній станції у Києві

Фотогалерея: як рятувальники у Києві ліквідовували умовний витік хлору