Каски для рятівників
Каски для рятівників 5 канал

"Ігрова кімната для тих, хто рятує життя": як справжні рятівники проходять особливі "стрес-тести"

За легендою навчань, у готелі стався теракт – представники екстрених служб мають миттєво реагувати

Взаємодіяти по-новому у надзвичайних ситуаціях вчилися представники екстрених служб у Харкові. Замість справжньої техніки – дошки, картки, фломастери, позначки та наліпки, передає кореспондент "5 каналу".

В "ігровій кімнаті" медики, поліцейські та рятувальники з різних українських міст вчаться злагоджено рятувати людей у надзвичайних ситуаціях. "Така вигадана гра, яка дає можливість підготувати людей до реагування на надзвичайні ситуації – як діяти, кого залучати, як правильно організовувати місце події", – розповів викладач Львівського державного університету безпеки життєдіяльності Олександр Синельников.

На тренування він приїхав зі Львова. На навчанні грає роль диспетчера координаційного центру. За легендою навчань, у готелі стався теракт. Кілька людей постраждали та потребують операції.

"Є карта всього регіону. Сталася у нас подія ось тут – у місті, яке називається Paradise resort. Подія сталася в готелі, де була якась конференція, зустріч, велика кількість людей ввечері, але "швидких" не вистачає, щоб надати допомогу всім", – пояснює умови навчань тренер Гліб Бітюков.

В імпровізованому шпиталі справжні медики працюють з картками – стан постраждалого, його місцезнаходження. Травми фіксуються спеціальними позначками, що стосуються дихання, системи кровообігу, свідомості пацієнта та отриманих травм.

На навчання приїхав також і координатор зі Швеції Майкл Вільгельмсон. Він розповідає, в його країні таку систему використовують як стрес-тести для поліцейських, пожежної служби та мерій. "Обов'язково рекомендував би цю систему Україні, оскільки вона економить кошти і час під час навчань, і допомагає наблизитися до європейських стандартів реагування", – зазначив Вільгельмсон.

"Усі ці стенди, кумедні людини та картки моделюють реальні надзвичайні події. Ці всі пацієнти навіть не вигадані, а узяті з реальних надзвичайних ситуацій, з реальних вибухів", – зазначив тренер навчань Денис Лєбєдєв.

То як минали такі незвичайні тренування для екстрених служб – дивіться докладно у сюжеті:

Шведи залишилися у захваті від рівня підготовки українських фахівців. Тепер сподіваються, що їхні учні передадуть здобуті навички вже колегам із різних міст України.

Світлана Дашкевич, В‘ячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал"

Попередній матеріал
Зеркаль: На сьогодні немає міжнародного майданчику, аби притягнути РФ до відповідальності за військову агресію проти України
Наступний матеріал
Несподівана знахідка: на Вінничині виявили 500-кілограмові авіабомби часів Другої світової
Loading...