"Свідоме замовчування радянською владою Голодомору в Україні" – СБУ оприлюднила архівні документи КДБ
"Свідоме замовчування радянською владою Голодомору в Україні" – СБУ оприлюднила архівні документи КДБ СБУ

"Свідоме замовчування радянською владою Голодомору в Україні" – СБУ оприлюднила архівні документи КДБ

  Документи опублікували до дня народження дослідника Голодомору Джеймса Мейса, який першим назвав цю трагедію українського народу Геноцидом

  18 лютого, Служба безпеки України опублікувала архівні документи Комітету державної безпеки СРСР про свідоме замовчування радянською владою Голодомору в Україні. Відповідні матеріали були опубліковані прес-службою СБУ до дня народження дослідника Голодомору Джеймса Мейса, який першим назвав цю трагедію українського народу Геноцидом.

  "КДБ уважно стежило за дослідженнями Голодомору закордоном і доповідало компартійним босам. У Галузевому державному архіві Служби безпеки України зберігаються унікальні документи за підписом голови комітету Державної Безпеки Української РСР Миколи Голушка – інформування до ЦК Компартії України "Про спроби противника активізувати антирадянську кампанію довкола так званого "штучного голоду" в Україні в 1932-1933 роках" та "Об усилении антисоветской шумихи за рубежом в связи с вопросом о массовом голоде в Украине". На сторінках цих документів згадується Дж. Мейс і його Комісія, діяльність яких викликала у СРСР передбачувану паніку", – йдеться у повідомленні.

  Зазначається, що оприлюднені СБУ документи радянських органів держбезпеки розкривають чекістські методи, повністю успадковані спецслужбами сусідньої держави, – організація замовних статей "західних вчених і журналістів", промивання мізків представникам творчої інтелігенції перед поїздками за кордон, залучення заангажованих експертів для придушення "антісовєтской шуміхі".

  Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко під час свого візиту до Німеччини звернувся до Бундестагу (парламент Німеччини) з проханням визнати Голодомор актом геноциду проти українського народу

  Як повідомляв 5.UA, на Тернопільщині СБУ виявила схованку унікальної добірки архівних документів ОУН.

  Попередній матеріал
  "Ні геноциду кримськотатарського народу!": у Петербурзі активісти проведуть пікети на підтримку кримчан
  Наступний матеріал
  Гранд Фінал "Євробачення-2017": графік продажу останніх партій квитків
  Loading...

  Розсекречення архівів КДБ: у відкритому доступі майже 150 кілометрів архівних матеріалів

  Історик: У ізраїльському Кнесеті розглянуть питання щодо визнання Голодомору в Україні геноцидом

  "Смертельний вир із зерен": Українцям запропонували новий символ Голодомору