архіви КДБ 5 канал

Розсекречення архівів КДБ: у відкритому доступі майже 150 кілометрів архівних матеріалів

Всі документи щодо репресій, розстрілів, переслідувань є відкритими

Український архів Служби безпеки України – найбільший на сьогодні відкритий архів репресивних тоталітарних органів у світі. Україна зробила публічним доступ до архівів КДБ у рамках процесу декомунізації, що розпочався після Революції 2014 року. У рамках декомунізаційних ініціатив у 2015 році був прийнятий закон "Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років".

Лише у Києві у відкритому доступі зберігається близько 200 тисяч справ КДБ. Це 7 кілометрів архівних документів. Про це в ефірі "5 каналу" розказав начальник управління інституційного розвитку політики національної пам'яті УІНП Ігор Кулик.

"За приблизними підрахунками, тільки в тих відомчих архівах, у яких документи зберігаються, про Київ я вже згадував, станом на сьогодні знаходиться близько 150 кілометрів", – повідомив Кулик.

"Архіви дійсно відкриті, тобто закон дійсно спрацював, спрацював у тому форматі, що відразу, коли він вступив у силу, написати заяву, отримати повний доступ абсолютно до всіх. Тобто принцип закону все і для всіх працює, тому якихось глобальних претензій, зауважень немає… Я можу сказати, що закон працює, архіви відкриті і я закликаю всіх прийти безпосередньо в архіви, написати заяву, отримати інформацію або про того родича, якого ви шукаєте, або отримати якусь певну історію, або хочете почати досліджувати історію ХХ століття, якраз це – унікальний шанс," – зазначив Ігор Кулик.

Нагадаємо, минулого року СБУ оприлюднила архівні кримінальні справи про Голодомор.

Попередній матеріал
"Горіхові крадії": У Києві невідомі винесли зі складу 2 тонни кеш'ю
Наступний матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": Голова Донецької ВЦА в ефірі "5 каналу"
Теги:
Loading...
Знайдено архів українського підпілля, датований 1951 роком

Знайдено архів українського підпілля, датований 1951 роком

Оприлюднено секретні документи ОУН та УПА з архівів КДБ – історик

Оприлюднено секретні документи ОУН та УПА з архівів КДБ – історик

У лісі на Прикарпатті знайшли унікальний архів УПА

У лісі на Прикарпатті знайшли унікальний архів УПА

Аваков: Знайдено архів сім'ї Януковича

Аваков: Знайдено архів сім'ї Януковича