Саміт Східного Партнерства
Саміт Східного Партнерства 5 канал

Поступки України та "вибрики" Білорусі: як минув саміт Східного партнерства

За декілька днів до заходу стало зрозуміло: міжнародні партнери не підпишуть документа, в якому Росію буде визнано агресором. У тому числі, через позицію Білорусі

Європа має продемонструвати більшу рішучість і жорсткість у питаннях, що стосуються України. Про це за підсумками саміту Східного партнерства, що відбувся у Брюсселі, заявив Президент Петро Порошенко. Він зауважив, що не лише Україна має виконувати свої зобов’язання перед європейськими партнерами, а й сам Євросоюз має дотримуватися даних раніше обіцянок, передає кореспондент "5 каналу" Ірина Герасимова.

У п'ятницю, 24 листопада, офіційно завершився саміт Східного партнерства. За його підсумками, всі 34 країни-учасниці підписали декларацію. Її умовно поділяють на політичну та економічну складові. 

Як стало відомо, ще до проведення саміту українські дипломати наполягали, аби в резолюції було вказано, що Росія є агресором. Але за декілька днів до заходу стало зрозуміло, що на такі кроки готові піти далеко не всі міжнародні партнери. Одна з причин цього – присутність на саміті представників Білорусі. Вона категорично відмовлялась підписувати документ із таким формулюванням.

Зауважимо, що президент Білорусі саміт Східного партнерства цього року проігнорував і відрядив замість себе очільника МЗС.

Після виступу Петра Порошенка на цьому заході, статтю, в якій йшлося про конфлікти у певних регіонах Європи, було внесено до документа. Так само, враховуючи інтереси України, до резолюції внесли і те положення, що кінцевою метою офіційного Києва є приєднання країни до ЄС.

Водночас визнає український Президент і той факт, що Україні довелося поступитися у певних положеннях, і не все задовольнило міжнародних партнерів. На компроміс пішли всі сторони, запевняє глава держави.

 Більше про позиції сторін – у включенні з Брюсселя: 

Попередній матеріал
Як сприйняли українсько-словацьку стрічку "Межа" за кордоном – "Кіно з Яніною Соколовою"
Наступний матеріал
"Нас вбивали, бо ми – українці": у Києві презентували виставку про Голодомор
Loading...